VS

Aston Martin DB12 vs Bentley Continental Convertible ve srovnání

Porovnejte výkon (680 HP vs 549 HP), kufr a cenu (5 696 700 Kč vs 6 268 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Aston Martin DB12 nebo Bentley Continental Convertible?

Aston Martin DB12 vs Bentley Continental Convertible: nejdůležitější rozdíly

Aston Martin DB12

  • spíše levnější
  • lehce vyšší výkon
  • lehce rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně lehčí
  • lehce větší kufr
Všechny informace

Bentley Continental Convertible

  • minimálně úspornější
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

DB12

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Aston Martin DB12spíše výhodu v ceně – začíná od 5 696 700 Kč , zatímco Bentley Continental Convertible je dostupný od 6 268 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 572 198 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Bentley Continental Convertible si vystačí s 12,1 L/100km a je tak minimálně úspornější než Aston Martin DB12 s 12,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,1 L/100km na 100 km.

Continental Convertible

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruAston Martin DB12 lehce výhodu – nabízí 680 HP místo 549 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 131 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Aston Martin DB12 lehce navrch – sprint zvládne za 3,6 s, zatímco Bentley Continental Convertible potřebuje 4,1 s. Je tedy přibližně o 0,5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Aston Martin DB12 táhne trochu silněji a nabízí 800 Nm místo 770 Nm. Rozdíl činí přibližně 30 Nm.

DB12

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 4 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Aston Martin DB12 jasně lehčí – 1 788 kg oproti 2 335 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 547 kg.

U objemu kufruAston Martin DB12 lehce více místa – 262 L oproti 235 L. Rozdíl činí přibližně 27 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Aston Martin DB12 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 5 696 700 Kč
DB12

Aston Martin DB12

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 680 HP
  • Spotřeba l/100 km : 12,2 L/100km
Aston Martin DB12
Bentley Continental Convertible

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Aston Martin DB12

The Aston Martin DB12 is a gorgeously styled grand tourer that fuses beguiling elegance with a fiercely driver-focused personality while wrapping occupants in luxury. If you want a car that turns heads on the street and makes long journeys feel like an event, the DB12 provides effortless poise and an intoxicating soundtrack—perfect for buyers who prefer their drama tailored rather than shouty.

Všechny informace

Bentley Continental Convertible

The Bentley Continental GTC is the ultimate cruising companion, wrapping you in hand-stitched leather and hushed luxury while the roof folds away for sun-drenched grand tours. It’s impossibly accomplished — poised and surprisingly playful for its size — delivering an effortless presence that turns every motorway into a first-class runway.

Všechny informace
Aston Martin DB12
Bentley Continental Convertible

Náklady a spotřeba

Cena
5 696 700 - 6 190 400 Kč
Cena
6 268 900 Kč
Spotřeba l/100 km
12,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
12,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
276 - 278 g/km
co2
275 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
90 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé, Kabriolet
Karoserie
Kabriolet
Počet sedadel
4
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 788 - 1 898 kg
Pohotovostní hmotnost
2 335 kg
Objem kufru
206 - 262 L
Objem kufru
235 L
Délka
-
Délka
4 850 mm
Šířka
1 980 mm
Šířka
1 964 mm
Výška
-
Výška
1 399 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
-
Užitečné zatížení
465 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
680 HP
Výkon HP
549 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,6 - 3,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
318 km/h
Točivý moment
800 Nm
Točivý moment
770 Nm
Počet válců
8
Počet válců
8
Výkon kW
500 kW
Výkon kW
404 kW
Objem motoru
3 982 cm3
Objem motoru
3 996 cm3

Obecné

Modelový rok
2 023 - 2 024
Modelový rok
2019
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Aston Martin
Značka
Bentley
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.