Porovnejte výkon (571 HP vs 549 HP), kufr a cenu (3 035 700 Kč vs 5 699 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 7 Series nebo Bentley Continental Coupe?
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
BMW 7 Series má značně výhodu v ceně – začíná od 3 035 700 Kč , zatímco Bentley Continental Coupe je dostupný od 5 699 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 2 663 505 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 7 Series si vystačí s 3,3 L/100km a je tak zásadně úspornější než Bentley Continental Coupe s 11,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 8,5 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má BMW 7 Series minimálně výhodu – nabízí 571 HP místo 549 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 22 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Bentley Continental Coupe trochu navrch – sprint zvládne za 4 s, zatímco BMW 7 Series potřebuje 4,3 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 7 Series táhne minimálně silněji a nabízí 800 Nm místo 770 Nm. Rozdíl činí přibližně 30 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: BMW 7 Series nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.
U pohotovostní hmotnosti je Bentley Continental Coupe mírně lehčí – 2 165 kg oproti 2 255 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 90 kg.
U objemu kufru má BMW 7 Series viditelně více místa – 540 L oproti 358 L. Rozdíl činí přibližně 182 L.
Také u užitečného zatížení má BMW 7 Series znatelně navrch – 665 kg oproti 475 kg. Rozdíl činí přibližně 190 kg.
BMW 7 Series tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The BMW 7 Series is a flagship that balances whisper-quiet luxury with a driver's focus, wrapping advanced tech and plush comfort in a sleek, authoritative presence. It’s the kind of car that navigates city traffic and open roads with equal poise, offering a grown-up alternative for buyers who demand refinement without losing a little driving fun.
Všechny informaceThe Bentley Continental Coupe slips between grand tourer and high-fashion statement with effortless poise, its cabin drenched in handcrafted leather and tasteful, indulgent details that make every journey feel like a special occasion. On the road it masks immense performance behind a serene, buttoned-up demeanor while doling out a surprisingly composed and playful driving character whenever you ask for it, making it ideal for buyers who want both presence and comfort with a wink.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
3 035 700 - 3 802 800 Kč
|
Cena
5 699 200 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
3,3 - 6,1 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
11,8 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
80 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
74 - 160 g/km
|
co2
268 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
90 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Sedan
|
Karoserie
Kupé
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
4
|
|
Dveře
-
|
Dveře
2
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 255 - 2 525 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 165 kg
|
|
Objem kufru
525 - 540 L
|
Objem kufru
358 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 850 mm
|
|
Šířka
1 950 mm
|
Šířka
1 966 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 405 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
605 - 665 kg
|
Užitečné zatížení
475 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel MHEV, Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Benzín
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
300 - 571 HP
|
Výkon HP
549 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,3 - 5,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
4 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
318 km/h
|
|
Točivý moment
670 - 800 Nm
|
Točivý moment
770 Nm
|
|
Počet válců
6
|
Počet válců
8
|
|
Výkon kW
220 - 420 kW
|
Výkon kW
404 kW
|
|
Objem motoru
2 993 - 2 998 cm3
|
Objem motoru
3 996 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 024 - 2 025
|
Modelový rok
2019
|
|
Třída účinnosti CO2
F, B
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
BMW
|
Značka
Bentley
|