VS

BMW iX2 vs Mercedes EQE SUV ve srovnání

Porovnejte výkon (313 HP vs 625 HP), kufr a cenu (1 291 200 Kč vs 2 113 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW iX2 nebo Mercedes EQE SUV?

BMW iX2 vs Mercedes EQE SUV: nejdůležitější rozdíly

BMW iX2

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • jasně úspornější
  • viditelně lehčí
  • mírně větší kufr
Všechny informace

Mercedes EQE SUV

4,8 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • lehce delší dojezd
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

iX2

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

BMW iX2výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 291 200 Kč , zatímco Mercedes EQE SUV je dostupný od 2 113 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 822 320 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu BMW iX2: s hodnotou 14,4 kWh/100km je jasně efektivnější než Mercedes EQE SUV s 18,3 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 3,9 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes EQE SUV lehce více: ujede až 611 km, tedy přibližně o 99 km více než BMW iX2.

EQE SUV

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMercedes EQE SUV zásadně výhodu – nabízí 625 HP místo 313 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 312 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes EQE SUV značně navrch – sprint zvládne za 3,7 s, zatímco BMW iX2 potřebuje 5,6 s. Je tedy přibližně o 1,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes EQE SUV táhne výrazně silněji a nabízí 950 Nm místo 494 Nm. Rozdíl činí přibližně 456 Nm.

iX2

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je BMW iX2 viditelně lehčí – 1 960 kg oproti 2 440 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 480 kg.

U objemu kufruBMW iX2 mírně více místa – 525 L oproti 520 L. Rozdíl činí přibližně 5 L.

Také u užitečného zatíženíMercedes EQE SUV lehce navrch – 580 kg oproti 510 kg. Rozdíl činí přibližně 70 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes EQE SUV tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 113 600 Kč
EQE SUV

Mercedes EQE SUV

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 265 - 625 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 18,3 - 23,1 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 453 - 611 km
BMW iX2
Mercedes EQE SUV

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW iX2

BMW iX2 nabízí elegantní elektrické pojetí s důrazem na dynamiku a prémiový interiér. Je ideální pro ty, kdo hledají kompaktní SUV kombinující komfort, agilitu a moderní technologie.

Všechny informace

Mercedes EQE SUV

The Mercedes EQE SUV wraps silent electric power in a sumptuous, tech-filled shell, offering a cocoon-like cabin that makes long journeys feel indulgent. It’s not a driver's toy but a sophisticated cruiser for buyers who want luxury, space and futuristic gadgetry without shouting for attention.

Všechny informace
BMW iX2
Mercedes EQE SUV

Náklady a spotřeba

Cena
1 291 200 - 1 641 900 Kč
Cena
2 113 600 - 3 694 600 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,4 - 15,4 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
18,3 - 23,1 kWh/100km
Elektrický dojezd
476 - 512 km
Elektrický dojezd
453 - 611 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
90,5 - 96 kWh
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
4
Pohotovostní hmotnost
1 960 - 2 095 kg
Pohotovostní hmotnost
2 440 - 2 615 kg
Objem kufru
525 L
Objem kufru
520 L
Délka
-
Délka
4 863 - 4 879 mm
Šířka
1 845 mm
Šířka
1 940 mm
Výška
-
Výška
1 672 - 1 685 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 675 L
Užitečné zatížení
500 - 510 kg
Užitečné zatížení
505 - 580 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Výkon HP
204 - 313 HP
Výkon HP
265 - 625 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,6 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 - 7,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
210 - 240 km/h
Točivý moment
250 - 494 Nm
Točivý moment
550 - 950 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
150 - 230 kW
Výkon kW
195 - 460 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2 023 - 2 025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
BMW
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.