VS

BMW Z4 vs Kia XCeed ve srovnání

Porovnejte výkon (340 HP vs 180 HP), kufr a cenu (1 283 600 Kč vs 683 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW Z4 nebo Kia XCeed?

BMW Z4 vs Kia XCeed: nejdůležitější rozdíly

BMW Z4

4,4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně vyšší výkon
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Kia XCeed

4,5 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • trochu úspornější
  • o něco lehčí
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Z4

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Kia XCeedvýrazně výhodu v ceně – začíná od 683 300 Kč , zatímco BMW Z4 je dostupný od 1 283 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 600 302 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Kia XCeed si vystačí s 6,3 L/100km a je tak trochu úspornější než BMW Z4 s 6,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,6 L/100km na 100 km.

XCeed

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW Z4 značně výhodu – nabízí 340 HP místo 180 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 160 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW Z4 značně navrch – sprint zvládne za 4,5 s, zatímco Kia XCeed potřebuje 8,5 s. Je tedy přibližně o 4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW Z4 táhne výrazně silněji a nabízí 500 Nm místo 265 Nm. Rozdíl činí přibližně 235 Nm.

Z4

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Kia XCeed nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Kia XCeed o něco lehčí – 1 351 kg oproti 1 510 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 159 kg.

U objemu kufruKia XCeed viditelně více místa – 426 L oproti 281 L. Rozdíl činí přibližně 145 L.

Také u užitečného zatíženíKia XCeed výrazně navrch – 485 kg oproti 235 kg. Rozdíl činí přibližně 250 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW Z4 přesvědčuje v nejdůležitějších disciplínách v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 283 600 Kč
Z4

BMW Z4

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 197 - 340 HP
  • Spotřeba l/100 km : 6,9 - 8,5 L/100km
BMW Z4
Kia XCeed

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW Z4

The BMW Z4 is a taut, road-hugging roadster that pairs elegant, low-slung styling with a roof you can drop on a sunny whim, delivering that pure, wind-in-your-hair driving thrill few cars manage to match. It’s an ideal weekend companion for drivers who prefer engagement over practicality — bring good shoes rather than a lot of luggage, and you’ll get a grin every time you turn the wheel.

Všechny informace

Kia XCeed

Kia XCeed je stylový a praktický crossover pro řidiče, kteří chtějí spojit městský komfort s o něco vyšší pozicí za volantem. Nabízí vyvážený jízdní projev, prostorný interiér a moderní výbavu, takže se hodí jak na každodenní dojíždění, tak na delší výlety.

Všechny informace
BMW Z4
Kia XCeed

Náklady a spotřeba

Cena
1 283 600 - 1 929 300 Kč
Cena
683 300 - 974 500 Kč
Spotřeba l/100 km
6,9 - 8,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
6,3 - 6,8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
157 - 191 g/km
co2
143 - 155 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Roadster
Karoserie
SUV
Počet sedadel
2
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 510 - 1 640 kg
Pohotovostní hmotnost
1 351 - 1 419 kg
Objem kufru
281 L
Objem kufru
426 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 864 mm
Šířka
1 826 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
215 - 235 kg
Užitečné zatížení
471 - 485 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
197 - 340 HP
Výkon HP
115 - 180 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,5 - 6,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,5 - 12,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
320 - 500 Nm
Točivý moment
200 - 265 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
145 - 250 kW
Výkon kW
85 - 132 kW
Objem motoru
1 998 - 2 998 cm3
Objem motoru
998 - 1 598 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
F, G
Třída účinnosti CO2
E
Značka
BMW
Značka
Kia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.