VS

BYD Seal U vs Kia XCeed ve srovnání

Porovnejte výkon (324 HP vs 180 HP), kufr a cenu (1 012 500 Kč vs 683 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BYD Seal U nebo Kia XCeed?

BYD Seal U vs Kia XCeed: nejdůležitější rozdíly

BYD Seal U

4,3 (11 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

Kia XCeed

4,5 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • značně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Seal U

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Kia XCeedvýrazně výhodu v ceně – začíná od 683 300 Kč , zatímco BYD Seal U je dostupný od 1 012 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 329 141 Kč.

XCeed

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBYD Seal U výrazně výhodu – nabízí 324 HP místo 180 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 144 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BYD Seal U zásadně navrch – sprint zvládne za 5,9 s, zatímco Kia XCeed potřebuje 8,5 s. Je tedy přibližně o 2,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BYD Seal U táhne podstatně silněji a nabízí 550 Nm místo 265 Nm. Rozdíl činí přibližně 285 Nm.

Seal U

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Kia XCeed značně lehčí – 1 351 kg oproti 1 940 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 589 kg.

U objemu kufruBYD Seal U viditelně více místa – 552 L oproti 426 L. Rozdíl činí přibližně 126 L.

Také u užitečného zatíženíKia XCeed spíše navrch – 485 kg oproti 410 kg. Rozdíl činí přibližně 75 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BYD Seal U nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 012 500 Kč
Seal U

BYD Seal U

  • Typ motoru Elektro, Plug-in hybrid
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 218 - 324 HP
  • Spotřeba kWh/100 km 12,1 - 20,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 70 - 500 km
BYD Seal U
Kia XCeed

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BYD Seal U

BYD Seal U je elektromobil s výrazným, sportovně laděným designem a jistým projevem na silnici. Nabízí promyšlený interiér a praktičnost, která potěší jak při každodenním dojíždění, tak při delších výletech.

Všechny informace

Kia XCeed

Kia XCeed je stylový a praktický crossover pro řidiče, kteří chtějí spojit městský komfort s o něco vyšší pozicí za volantem. Nabízí vyvážený jízdní projev, prostorný interiér a moderní výbavu, takže se hodí jak na každodenní dojíždění, tak na delší výlety.

Všechny informace
BYD Seal U
Kia XCeed

Náklady a spotřeba

Cena
1 012 500 - 1 177 100 Kč
Cena
683 300 - 974 500 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
6,3 - 6,8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
12,1 - 20,5 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
70 - 500 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 71 g/km
co2
143 - 155 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 940 - 2 147 kg
Pohotovostní hmotnost
1 351 - 1 419 kg
Objem kufru
425 - 552 L
Objem kufru
380 - 426 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 890 mm
Šířka
1 826 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
410 kg
Užitečné zatížení
471 - 485 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuální, Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
218 - 324 HP
Výkon HP
115 - 180 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,9 - 9,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,5 - 12,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
300 - 550 Nm
Točivý moment
200 - 265 Nm
Počet válců
4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
160 - 238 kW
Výkon kW
85 - 132 kW
Objem motoru
1 497 - 1 498 cm3
Objem motoru
998 - 1 598 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 026
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
A, B
Třída účinnosti CO2
E
Značka
BYD
Značka
Kia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.