Porovnejte výkon (8 HP vs 122 HP), kufr a cenu (202 300 Kč vs 743 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen Ami nebo Renault Kangoo Compact Van?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Citroen Ami má značně výhodu v ceně – začíná od 202 300 Kč , zatímco Renault Kangoo Compact Van je dostupný od 743 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 541 284 Kč.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Renault Kangoo Compact Van značně více: ujede až 284 km, tedy přibližně o 209 km více než Citroen Ami.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Renault Kangoo Compact Van výrazně výhodu – nabízí 122 HP místo 8 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 114 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Renault Kangoo Compact Van táhne podstatně silněji a nabízí 270 Nm místo 40 Nm. Rozdíl činí přibližně 230 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: Renault Kangoo Compact Van nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.
U pohotovostní hmotnosti je Citroen Ami podstatně lehčí – 470 kg oproti 1 639 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 169 kg.
Také u užitečného zatížení má Renault Kangoo Compact Van značně navrch – 901 kg oproti 230 kg. Rozdíl činí přibližně 671 kg.
Citroen Ami je lehce vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Citroën Ami je kompaktní a výrazně osobitý městský elektromobil určený hlavně pro krátké přesuny po městě. Díky malým rozměrům a jednoduchému ovládání se snadno parkuje a je levný na provoz, ale nehodí se pro dálkové cesty.
Všechny informace
Renault Kangoo je praktické a oblíbené užitkové vozidlo, které vyniká variabilitou nákladového prostoru a snadným přístupem při každodenní práci. Hodí se pro malé firmy i řemeslníky díky spolehlivosti, rozumným provozním nákladům a přehledné ovladatelnosti ve městě.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
202 300 - 242 800 Kč
|
Cena
743 600 - 1 091 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
5,3 - 5,5 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
20,5 - 20,6 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
75 km
|
Elektrický dojezd
279 - 284 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 - 151 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Dodávka
|
|
Počet sedadel
2
|
Počet sedadel
2 - 5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
470 - 483 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 639 - 1 910 kg
|
|
Objem kufru
63 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 390 mm
|
Šířka
1 860 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
217 - 230 kg
|
Užitečné zatížení
670 - 901 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Diesel, Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuální, Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
8 HP
|
Výkon HP
95 - 122 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
Zrychlení 0–100 km/h
12,3 - 14,4 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
40 Nm
|
Točivý moment
245 - 270 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
6 kW
|
Výkon kW
70 - 90 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
1 461 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
E, A
|
|
Značka
Citroen
|
Značka
Renault
|