VS

Dacia Jogger vs Renault Kangoo Compact Van ve srovnání

Porovnejte výkon (158 HP vs 122 HP), kufr a cenu (455 500 Kč vs 743 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Jogger nebo Renault Kangoo Compact Van?

Dacia Jogger vs Renault Kangoo Compact Van: nejdůležitější rozdíly

Dacia Jogger

4,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • znatelně vyšší výkon
  • spíše úspornější
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně lehčí
Všechny informace

Renault Kangoo Compact Van

Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Jogger

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Dacia Joggervýrazně výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco Renault Kangoo Compact Van je dostupný od 743 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 288 099 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Dacia Jogger si vystačí s 4,5 L/100km a je tak spíše úspornější než Renault Kangoo Compact Van s 5,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,8 L/100km na 100 km.

Kangoo Compact Van

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruDacia Jogger znatelně výhodu – nabízí 158 HP místo 122 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 36 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Dacia Jogger viditelně navrch – sprint zvládne za 8,9 s, zatímco Renault Kangoo Compact Van potřebuje 12,3 s. Je tedy přibližně o 3,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Renault Kangoo Compact Van táhne jasně silněji a nabízí 270 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 70 Nm.

Jogger

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Dacia Jogger nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Jogger jasně lehčí – 1 268 kg oproti 1 639 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 371 kg.

Také u užitečného zatíženíRenault Kangoo Compact Van jasně navrch – 901 kg oproti 559 kg. Rozdíl činí přibližně 342 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Dacia Jogger je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 455 500 Kč
Jogger

Dacia Jogger

  • Typ motoru : Benzín, Plný hybrid, LPG
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 110 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,5 - 7,6 L/100km
Dacia Jogger
Renault Kangoo Compact Van

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Dacia Jogger

Dacia Jogger je praktické rodinné kombi s prostorným a variabilním interiérem, které klade důraz na užitnou hodnotu a jednoduchost. Nabízí spolehlivé, nenáročné řešení pro ty, kteří hledají funkčnost a nízké provozní náklady bez zbytečného luxusu.

Všechny informace

Renault Kangoo Compact Van

The Renault Kangoo is a practical, no-nonsense compact van that turns urban deliveries and weekend DIY runs into a surprisingly easy chore. Roomy for its size, comfortable to drive and brimming with smart storage solutions, it’s a sensible pick for anyone who needs honest utility without drama.

Všechny informace
Dacia Jogger
Renault Kangoo Compact Van

Náklady a spotřeba

Cena
455 500 - 693 500 Kč
Cena
743 600 - 1 091 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,5 - 7,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,3 - 5,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
20,5 - 20,6 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
279 - 284 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
103 - 138 g/km
co2
0 - 151 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
Dodávka
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
2 - 5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 268 - 1 463 kg
Pohotovostní hmotnost
1 639 - 1 910 kg
Objem kufru
160 - 607 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 784 mm
Šířka
1 860 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
384 - 559 kg
Užitečné zatížení
670 - 901 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Plný hybrid, LPG
Typ motoru
Diesel, Elektro
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
110 - 158 HP
Výkon HP
95 - 122 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12 s
Zrychlení 0–100 km/h
12,3 - 14,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
190 - 200 Nm
Točivý moment
245 - 270 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
4
Výkon kW
81 - 116 kW
Výkon kW
70 - 90 kW
Objem motoru
999 - 1 789 cm3
Objem motoru
1 461 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
D, E, C
Třída účinnosti CO2
E, A
Značka
Dacia
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.