VS

Kia XCeed vs VW Taigo ve srovnání

Porovnejte výkon (180 HP vs 150 HP), kufr a cenu (683 300 Kč vs 588 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Kia XCeed nebo VW Taigo?

Kia XCeed vs VW Taigo: nejdůležitější rozdíly

Kia XCeed

4,5 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco vyšší výkon
Všechny informace

VW Taigo

4,9 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • spíše levnější
  • lehce úspornější
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • mírně lehčí
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

XCeed

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

VW Taigospíše výhodu v ceně – začíná od 588 400 Kč , zatímco Kia XCeed je dostupný od 683 300 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 94 944 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Taigo si vystačí s 5,3 L/100km a je tak lehce úspornější než Kia XCeed s 6,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 1 L/100km na 100 km.

Taigo

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruKia XCeed o něco výhodu – nabízí 180 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 30 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW Taigo minimálně navrch – sprint zvládne za 8,2 s, zatímco Kia XCeed potřebuje 8,5 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Kia XCeed táhne mírně silněji a nabízí 265 Nm místo 250 Nm. Rozdíl činí přibližně 15 Nm.

XCeed

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW Taigo mírně lehčí – 1 229 kg oproti 1 351 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 122 kg.

U objemu kufruVW Taigo minimálně více místa – 440 L oproti 426 L. Rozdíl činí přibližně 14 L.

Také u užitečného zatíženíKia XCeed minimálně navrch – 485 kg oproti 457 kg. Rozdíl činí přibližně 28 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Taigo má minimální náskok v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 588 400 Kč
Taigo

VW Taigo

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 95 - 150 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,3 - 5,8 L/100km
Kia XCeed
VW Taigo

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Kia XCeed

Kia XCeed je stylový a praktický crossover pro řidiče, kteří chtějí spojit městský komfort s o něco vyšší pozicí za volantem. Nabízí vyvážený jízdní projev, prostorný interiér a moderní výbavu, takže se hodí jak na každodenní dojíždění, tak na delší výlety.

Všechny informace

VW Taigo

VW Taigo je kompaktní crossover s výrazným coupe profilem, který kombinuje stylové linie a praktičnost vhodnou do města i na delší cesty. Nabízí pohodlný interiér s moderními technologiemi a vyrovnaný kompromis mezi komfortem a obratností, přičemž zadní prostor může být pro některé cestující poněkud těsnější.

Všechny informace
Kia XCeed
VW Taigo

Náklady a spotřeba

Cena
683 300 - 974 500 Kč
Cena
588 400 - 939 400 Kč
Spotřeba l/100 km
6,3 - 6,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,3 - 5,8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
143 - 155 g/km
co2
120 - 132 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 351 - 1 419 kg
Pohotovostní hmotnost
1 229 - 1 302 kg
Objem kufru
426 L
Objem kufru
440 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 826 mm
Šířka
1 757 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
471 - 485 kg
Užitečné zatížení
448 - 457 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
115 - 180 HP
Výkon HP
95 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,5 - 12,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,2 - 11,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
200 - 265 Nm
Točivý moment
175 - 250 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
85 - 132 kW
Výkon kW
70 - 110 kW
Objem motoru
998 - 1 598 cm3
Objem motoru
999 - 1 498 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
E
Třída účinnosti CO2
D
Značka
Kia
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.