VS

McLaren Supercar Series Coupe vs Rolls-Royce Wraith ve srovnání

Porovnejte výkon (700 HP vs 600 HP), kufr a cenu (6 291 600 Kč vs 7 327 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - McLaren Supercar Series Coupe nebo Rolls-Royce Wraith?

McLaren Supercar Series Coupe vs Rolls-Royce Wraith: nejdůležitější rozdíly

McLaren Supercar Series Coupe

  • spíše levnější
  • o něco vyšší výkon
  • zásadně úspornější
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • značně lehčí
Všechny informace

Rolls-Royce Wraith

Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Wraith

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

McLaren Supercar Series Coupespíše výhodu v ceně – začíná od 6 291 600 Kč , zatímco Rolls-Royce Wraith je dostupný od 7 327 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 036 032 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: McLaren Supercar Series Coupe si vystačí s 4,6 L/100km a je tak zásadně úspornější než Rolls-Royce Wraith s 15,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 11,2 L/100km na 100 km.

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMcLaren Supercar Series Coupe o něco výhodu – nabízí 700 HP místo 600 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 100 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má McLaren Supercar Series Coupe značně navrch – sprint zvládne za 3 s, zatímco Rolls-Royce Wraith potřebuje 4,9 s. Je tedy přibližně o 1,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Rolls-Royce Wraith táhne lehce silněji a nabízí 900 Nm místo 720 Nm. Rozdíl činí přibližně 180 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Rolls-Royce Wraith nabízí více míst k sezení – 4 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je McLaren Supercar Series Coupe značně lehčí – 1 498 kg oproti 2 360 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 862 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

McLaren Supercar Series Coupe tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

6 291 644 Kč
default

McLaren Supercar Series Coupe

  • Typ motoru : Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 700 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,6 L/100km
  • Elektrický dojezd : 33 km
McLaren Supercar Series Coupe
Rolls-Royce Wraith

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

McLaren Supercar Series Coupe

The McLaren Supercar Series Coupe arrives like a scalpel with a spoiler, pairing race-bred theatrics with a civility that makes it livable on the street while still thrilling on a back road. If you crave exotic looks, dramatic doors and a cabin that rewards attentive driving, this coupe serves up pure performance with just enough comfort to keep your mates impressed and slightly terrified.

Všechny informace

Rolls-Royce Wraith

The Wraith embodies a perfect blend of luxury and performance, making it a standout in the world of grand tourers. With its striking silhouette and opulent interior, this masterpiece from Rolls-Royce invites drivers to indulge in an unparalleled experience. Every journey in the Wraith is a celebration of bespoke craftsmanship and exhilarating power, ensuring that it remains an unforgettable presence on the road.

Všechny informace
McLaren Supercar Series Coupe
Rolls-Royce Wraith

Náklady a spotřeba

Cena
6 291 600 Kč
Cena
7 327 700 - 8 530 400 Kč
Spotřeba l/100 km
4,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
15,8 - 16,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
33 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
104 g/km
co2
357 - 365 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
83 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
2
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 498 kg
Pohotovostní hmotnost
2 360 - 2 440 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
470 L
Délka
-
Délka
5 269 - 5 285 mm
Šířka
1 913 mm
Šířka
1 947 mm
Výška
-
Výška
1 507 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
-
Užitečné zatížení
370 - 450 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
700 HP
Výkon HP
600 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
250 km/h
Točivý moment
720 Nm
Točivý moment
850 - 900 Nm
Počet válců
6
Počet válců
12
Výkon kW
515 kW
Výkon kW
441 kW
Objem motoru
2 993 cm3
Objem motoru
6 592 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2020
Třída účinnosti CO2
C
Třída účinnosti CO2
G
Značka
McLaren
Značka
Rolls-Royce
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.