VS

Mercedes EQE SUV vs Lamborghini Urus ve srovnání

Porovnejte výkon (625 HP vs 800 HP), kufr a cenu (2 113 600 Kč vs 5 891 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes EQE SUV nebo Lamborghini Urus?

Mercedes EQE SUV vs Lamborghini Urus: nejdůležitější rozdíly

Mercedes EQE SUV

4,8 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • výrazně delší dojezd
Všechny informace

Lamborghini Urus

  • výrazněji vyšší výkon
  • lehce rychlejší z 0 na 100 km/h
  • spíše lehčí
  • o něco větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

EQE SUV

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Mercedes EQE SUVznačně výhodu v ceně – začíná od 2 113 600 Kč , zatímco Lamborghini Urus je dostupný od 5 891 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 3 777 796 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes EQE SUV výrazně více: ujede až 611 km, tedy přibližně o 551 km více než Lamborghini Urus.

Urus

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruLamborghini Urus výrazněji výhodu – nabízí 800 HP místo 625 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 175 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Lamborghini Urus lehce navrch – sprint zvládne za 3,3 s, zatímco Mercedes EQE SUV potřebuje 3,7 s. Je tedy přibližně o 0,4 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Lamborghini Urus jasně vpředu – dosahuje 312 km/h, zatímco Mercedes EQE SUV končí na 240 km/h. Rozdíl činí přibližně 72 km/h.

U točivého momentu jsou oba modely na stejné úrovni – shodně 950 Nm.

EQE SUV

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Lamborghini Urus spíše lehčí – 2 150 kg oproti 2 440 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 290 kg.

U objemu kufruLamborghini Urus o něco více místa – 616 L oproti 520 L. Rozdíl činí přibližně 96 L.

U maximálního objemu zavazadlového prostoru boduje Mercedes EQE SUV trochu – až 1 675 L, tedy přibližně o 79 L více než Lamborghini Urus.

Také u užitečného zatíženíMercedes EQE SUV viditelně navrch – 580 kg oproti 350 kg. Rozdíl činí přibližně 230 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes EQE SUV překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 113 600 Kč
EQE SUV

Mercedes EQE SUV

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 265 - 625 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 18,3 - 23,1 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 453 - 611 km
Mercedes EQE SUV
Lamborghini Urus

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes EQE SUV

The Mercedes EQE SUV wraps silent electric power in a sumptuous, tech-filled shell, offering a cocoon-like cabin that makes long journeys feel indulgent. It’s not a driver's toy but a sophisticated cruiser for buyers who want luxury, space and futuristic gadgetry without shouting for attention.

Všechny informace

Lamborghini Urus

The Lamborghini Urus wears its raging bull badge with SUV practicality, serving supercar drama in a package you can live with every day. It hustles through corners like a sports car while hauling weekend gear with unapologetic style, perfect for buyers who crave attention and usable performance.

Všechny informace
Mercedes EQE SUV
Lamborghini Urus

Náklady a spotřeba

Cena
2 113 600 - 3 694 600 Kč
Cena
5 891 400 - 7 595 500 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
2,1 - 14,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
18,3 - 23,1 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
453 - 611 km
Elektrický dojezd
60 km
Kapacita baterie
90,5 - 96 kWh
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
51 - 320 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
85 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
4
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
2 440 - 2 615 kg
Pohotovostní hmotnost
2 150 - 2 405 kg
Objem kufru
520 L
Objem kufru
454 - 616 L
Délka
4 863 - 4 879 mm
Délka
5 112 - 5 137 mm
Šířka
1 940 mm
Šířka
2 018 - 2 026 mm
Výška
1 672 - 1 685 mm
Výška
1 618 - 1 638 mm
Maximální objem kufru
1 675 L
Maximální objem kufru
1 596 L
Užitečné zatížení
505 - 580 kg
Užitečné zatížení
100 - 350 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
265 - 625 HP
Výkon HP
666 - 800 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 - 7,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,3 - 3,5 s
Max. rychlost
210 - 240 km/h
Max. rychlost
305 - 312 km/h
Točivý moment
550 - 950 Nm
Točivý moment
850 - 950 Nm
Počet válců
-
Počet válců
8
Výkon kW
195 - 460 kW
Výkon kW
490 - 588 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
3 996 cm3

Obecné

Modelový rok
2 023 - 2 025
Modelový rok
2 022 - 2 024
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
G, B
Značka
Mercedes-Benz
Značka
Lamborghini
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.