VS

Mercedes EQE SUV vs MG MG4 ve srovnání

Porovnejte výkon (625 HP vs 435 HP), kufr a cenu (2 113 600 Kč vs 1 088 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes EQE SUV nebo MG MG4?

Mercedes EQE SUV vs MG MG4: nejdůležitější rozdíly

Mercedes EQE SUV

4,8 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně vyšší výkon
  • spíše delší dojezd
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

MG MG4

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • o něco úspornější
  • jasně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

EQE SUV

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

MG MG4podstatně výhodu v ceně – začíná od 1 088 400 Kč , zatímco Mercedes EQE SUV je dostupný od 2 113 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 025 121 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu MG MG4: s hodnotou 16,1 kWh/100km je o něco efektivnější než Mercedes EQE SUV s 18,3 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,2 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes EQE SUV spíše více: ujede až 611 km, tedy přibližně o 66 km více než MG MG4.

MG4

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruMercedes EQE SUV viditelně výhodu – nabízí 625 HP místo 435 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 190 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes EQE SUV minimálně navrch – sprint zvládne za 3,7 s, zatímco MG MG4 potřebuje 3,8 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes EQE SUV táhne jasně silněji a nabízí 950 Nm místo 600 Nm. Rozdíl činí přibližně 350 Nm.

EQE SUV

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je MG MG4 jasně lehčí – 1 755 kg oproti 2 440 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 685 kg.

Také u užitečného zatíženíMercedes EQE SUV výrazněji navrch – 580 kg oproti 448 kg. Rozdíl činí přibližně 132 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

MG MG4 vítězí těsně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 088 400 Kč
MG4

MG MG4

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 190 - 435 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 16,1 - 19 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 405 - 545 km
Mercedes EQE SUV
MG MG4

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes EQE SUV

The Mercedes EQE SUV wraps silent electric power in a sumptuous, tech-filled shell, offering a cocoon-like cabin that makes long journeys feel indulgent. It’s not a driver's toy but a sophisticated cruiser for buyers who want luxury, space and futuristic gadgetry without shouting for attention.

Všechny informace

MG MG4

MG4 je kompaktní elektromobil, který kombinuje praktický vnitřní prostor s příjemnou a sebevědomou jízdou pro každodenní použití. Moderní design karoserie a přehledné ovládací prvky v interiéru dělají z MG4 rozumnou volbu pro ty, kdo hledají dostupné a uživatelsky přívětivé auto.

Všechny informace
Mercedes EQE SUV
MG MG4

Náklady a spotřeba

Cena
2 113 600 - 3 694 600 Kč
Cena
1 088 400 - 1 189 700 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
18,3 - 23,1 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,1 - 19 kWh/100km
Elektrický dojezd
453 - 611 km
Elektrický dojezd
405 - 545 km
Kapacita baterie
90,5 - 96 kWh
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
4
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 440 - 2 615 kg
Pohotovostní hmotnost
1 755 - 1 810 kg
Objem kufru
520 L
Objem kufru
-
Délka
4 863 - 4 879 mm
Délka
-
Šířka
1 940 mm
Šířka
1 836 mm
Výška
1 672 - 1 685 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
1 675 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
505 - 580 kg
Užitečné zatížení
448 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
265 - 625 HP
Výkon HP
190 - 435 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 - 7,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,5 s
Max. rychlost
210 - 240 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
550 - 950 Nm
Točivý moment
350 - 600 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
195 - 460 kW
Výkon kW
140 - 320 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 023 - 2 025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Mercedes-Benz
Značka
MG
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.