VS

Mercedes EQS SUV vs Renault Master Transporter ve srovnání

Porovnejte výkon (658 HP vs 170 HP), kufr a cenu (2 805 300 Kč vs 1 141 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes EQS SUV nebo Renault Master Transporter?

Mercedes EQS SUV vs Renault Master Transporter: nejdůležitější rozdíly

Mercedes EQS SUV

  • značně vyšší výkon
  • lehce úspornější
  • výrazněji delší dojezd
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Renault Master Transporter

  • podstatně levnější
  • výrazněji lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

EQS SUV

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Renault Master Transporterpodstatně výhodu v ceně – začíná od 1 141 600 Kč , zatímco Mercedes EQS SUV je dostupný od 2 805 300 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 663 728 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Mercedes EQS SUV: s hodnotou 19,6 kWh/100km je lehce efektivnější než Renault Master Transporter s 22,7 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 3,1 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes EQS SUV výrazněji více: ujede až 695 km, tedy přibližně o 247 km více než Renault Master Transporter.

Master Transporter

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruMercedes EQS SUV značně výhodu – nabízí 658 HP místo 170 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 488 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes EQS SUV výrazně navrch – sprint zvládne za 4,4 s, zatímco Renault Master Transporter potřebuje 13,5 s. Je tedy přibližně o 9,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes EQS SUV táhne výrazně silněji a nabízí 950 Nm místo 380 Nm. Rozdíl činí přibližně 570 Nm.

EQS SUV

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Mercedes EQS SUV nabízí více míst k sezení – 5 vs 3.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Master Transporter výrazněji lehčí – 2 128 kg oproti 2 695 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 567 kg.

Také u užitečného zatíženíRenault Master Transporter výrazně navrch – 1 846 kg oproti 570 kg. Rozdíl činí přibližně 1 276 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes EQS SUV překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 805 300 Kč
EQS SUV

Mercedes EQS SUV

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 360 - 658 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 19,6 - 21,9 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 615 - 695 km
Mercedes EQS SUV
Renault Master Transporter

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes EQS SUV

The Mercedes EQS SUV blends limousine-level quiet and luxury with the commanding presence of an SUV, wrapping passengers in sumptuous materials and a futuristic, screen-dominated cabin. It drives with serene confidence and delivers the kind of effortless refinement that makes city commutes and long trips feel like first-class experiences — just be prepared for attention wherever you park it.

Všechny informace

Renault Master Transporter

The Renault Master is a pragmatic workhorse that swallows cargo with an unbothered grin, offering clever practicality and load-friendly packaging for tradespeople and fleet buyers. It won’t excite like a sports car, but it steers predictably, runs economically and gets the job done day after day — like a reliable colleague who never calls in sick.

Všechny informace
Mercedes EQS SUV
Renault Master Transporter

Náklady a spotřeba

Cena
2 805 300 - 6 263 800 Kč
Cena
1 141 600 - 1 635 700 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
6,8 - 12,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
19,6 - 21,9 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
22,7 - 25,7 kWh/100km
Elektrický dojezd
615 - 695 km
Elektrický dojezd
177 - 448 km
Kapacita baterie
108,4 - 118 kWh
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 - 318 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Dodávka
Počet sedadel
4 - 5
Počet sedadel
3
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 695 - 3 075 kg
Pohotovostní hmotnost
2 128 - 2 598 kg
Objem kufru
440 - 645 L
Objem kufru
-
Délka
5 125 mm
Délka
-
Šířka
1 959 - 2 034 mm
Šířka
2 080 mm
Výška
1 718 - 1 721 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
2 100 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
425 - 570 kg
Užitečné zatížení
902 - 1 846 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro, Diesel
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon zadních kol
Výkon HP
360 - 658 HP
Výkon HP
130 - 170 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,4 - 6,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
13,5 s
Max. rychlost
210 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
568 - 950 Nm
Točivý moment
300 - 380 Nm
Počet válců
-
Počet válců
4
Výkon kW
265 - 484 kW
Výkon kW
96 - 125 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
1 997 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2 024 - 2 026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A, G
Značka
Mercedes-Benz
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.