VS

Mercedes GLA vs GWM HAVAL Jolion Pro ve srovnání

Porovnejte výkon (421 HP vs 177 HP), kufr a cenu (1 147 200 Kč vs 632 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes GLA nebo GWM HAVAL Jolion Pro?

Mercedes GLA vs GWM HAVAL Jolion Pro: nejdůležitější rozdíly

Mercedes GLA

4,5 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • zásadně úspornější
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • mírně lehčí
Všechny informace

GWM HAVAL Jolion Pro

  • výrazně levnější
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

GLA

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

GWM HAVAL Jolion Provýrazně výhodu v ceně – začíná od 632 700 Kč , zatímco Mercedes GLA je dostupný od 1 147 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 514 447 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes GLA si vystačí s 2,9 L/100km a je tak zásadně úspornější než GWM HAVAL Jolion Pro s 7,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,5 L/100km na 100 km.

HAVAL Jolion Pro

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMercedes GLA zásadně výhodu – nabízí 421 HP místo 177 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 244 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes GLA značně navrch – sprint zvládne za 4,3 s, zatímco GWM HAVAL Jolion Pro potřebuje 7,9 s. Je tedy přibližně o 3,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes GLA táhne podstatně silněji a nabízí 500 Nm místo 270 Nm. Rozdíl činí přibližně 230 Nm.

GLA

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Mercedes GLA mírně lehčí – 1 570 kg oproti 1 595 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 25 kg.

Také u užitečného zatíženíMercedes GLA znatelně navrch – 500 kg oproti 330 kg. Rozdíl činí přibližně 170 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes GLA je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 147 200 Kč
GLA

Mercedes GLA

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel, Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 116 - 421 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,9 - 9,5 L/100km
  • Elektrický dojezd : 74 km
Mercedes GLA
GWM HAVAL Jolion Pro

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes GLA

Mercedes GLA působí jako kompaktní crossover, který kombinuje moderní technologie s pohodlným a dobře řešeným interiérem vhodným pro každodenní provoz. Jeho jízdní projev je jistý a kultivovaný, s vyhraněným designem, který osloví řidiče hledající praktičnost i prémiový dojem.

Všechny informace

GWM HAVAL Jolion Pro

GWM je čínská automobilka, která se snaží prosadit na evropském trhu nabídkou prostorných a dobře vybavených vozů za konkurenceschopnou cenu. Jejich auta často zaujmou praktickým přístupem a bohatou výbavou, přičemž někteří kupující zvažují i otázky servisu a dlouhodobé spolehlivosti.

Všechny informace
Mercedes GLA
GWM HAVAL Jolion Pro

Náklady a spotřeba

Cena
1 147 200 - 2 225 200 Kč
Cena
632 700 - 701 100 Kč
Spotřeba l/100 km
2,9 - 9,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
7,4 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
74 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
66 - 216 g/km
co2
167 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 570 - 1 810 kg
Pohotovostní hmotnost
1 595 kg
Objem kufru
385 - 435 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 834 - 1 849 mm
Šířka
1 898 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
480 - 500 kg
Užitečné zatížení
330 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel, Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
116 - 421 HP
Výkon HP
177 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,3 - 11 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 500 Nm
Točivý moment
270 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
85 - 310 kW
Výkon kW
130 kW
Objem motoru
1 332 - 1 991 cm3
Objem motoru
1 499 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
E, F, B, G
Třída účinnosti CO2
F
Značka
Mercedes-Benz
Značka
GWM
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.