VS

Mercedes GLE vs Land Rover Range Rover Velar ve srovnání

Porovnejte výkon (634 HP vs 404 HP), kufr a cenu (4 031 600 Kč vs 1 830 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes GLE nebo Land Rover Range Rover Velar?

Mercedes GLE vs Land Rover Range Rover Velar: nejdůležitější rozdíly

Mercedes GLE

4,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně vyšší výkon
  • spíše úspornější
  • viditelně delší dojezd
  • jasně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Land Rover Range Rover Velar

  • výrazně levnější
  • lehce lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

GLE

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Land Rover Range Rover Velarvýrazně výhodu v ceně – začíná od 1 830 500 Kč , zatímco Mercedes GLE je dostupný od 4 031 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 2 201 038 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes GLE si vystačí s 3,8 L/100km a je tak spíše úspornější než Land Rover Range Rover Velar s 4,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,7 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes GLE viditelně více: ujede až 92 km, tedy přibližně o 34 km více než Land Rover Range Rover Velar.

Range Rover Velar

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruMercedes GLE viditelně výhodu – nabízí 634 HP místo 404 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 230 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes GLE jasně navrch – sprint zvládne za 3,9 s, zatímco Land Rover Range Rover Velar potřebuje 5,4 s. Je tedy přibližně o 1,5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes GLE táhne výrazněji silněji a nabízí 850 Nm místo 650 Nm. Rozdíl činí přibližně 200 Nm.

GLE

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Land Rover Range Rover Velar lehce lehčí – 2 003 kg oproti 2 375 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 372 kg.

Také u užitečného zatíženíMercedes GLE spíše navrch – 675 kg oproti 587 kg. Rozdíl činí přibližně 88 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes GLE nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 4 031 600 Kč
GLE

Mercedes GLE

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 457 - 634 HP
  • Spotřeba l/100 km : 3,8 - 12,5 L/100km
  • Elektrický dojezd : 89 - 92 km
Mercedes GLE
Land Rover Range Rover Velar

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes GLE

Mercedes GLE je prémiové SUV, které kombinuje prostornost a komfort s moderním designem a bohatou výbavou. Jízdní projev je kultivovaný a klade důraz na pohodlí i bezpečnost, což z něj dělá vhodnou volbu pro rodinné i reprezentativní použití.

Všechny informace

Land Rover Range Rover Velar

Land Rover je značka, která spojuje schopnosti terénu s komfortem pro každodenní jízdu. Je oblíbený u těch, kdo hledají robustní a luxusní vůz, který zvládne jak silnici, tak bezcestí.

Všechny informace
Mercedes GLE
Land Rover Range Rover Velar

Náklady a spotřeba

Cena
4 031 600 - 5 193 900 Kč
Cena
1 830 500 - 2 582 500 Kč
Spotřeba l/100 km
3,8 - 12,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,5 - 10 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
89 - 92 km
Elektrický dojezd
58 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
86 - 284 g/km
co2
103 - 228 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 375 - 2 800 kg
Pohotovostní hmotnost
2 003 - 2 280 kg
Objem kufru
490 - 655 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 947 mm
Šířka
1 933 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
470 - 675 kg
Užitečné zatížení
460 - 587 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
457 - 634 HP
Výkon HP
204 - 404 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,9 - 5 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,4 - 8,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
520 - 850 Nm
Točivý moment
430 - 650 Nm
Počet válců
6 - 8
Počet válců
4 - 6
Výkon kW
336 - 466 kW
Výkon kW
150 - 297 kW
Objem motoru
2 999 - 3 982 cm3
Objem motoru
1 997 - 2 997 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
G, B
Třída účinnosti CO2
G, C, F
Značka
Mercedes-Benz
Značka
Land Rover
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.