Porovnejte výkon (71 HP vs 82 HP), kufr a cenu (344 100 Kč vs 503 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mitsubishi Space Star nebo Renault Twingo?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Mitsubishi Space Star má značně výhodu v ceně – začíná od 344 100 Kč , zatímco Renault Twingo je dostupný od 503 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 159 759 Kč.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Renault Twingo o něco výhodu – nabízí 82 HP místo 71 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 11 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Twingo lehce navrch – sprint zvládne za 12,1 s, zatímco Mitsubishi Space Star potřebuje 14,1 s. Je tedy přibližně o 2 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Renault Twingo táhne výrazně silněji a nabízí 175 Nm místo 102 Nm. Rozdíl činí přibližně 73 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Počet sedadel: Mitsubishi Space Star nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.
U pohotovostní hmotnosti je Mitsubishi Space Star výrazněji lehčí – 940 kg oproti 1 275 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 335 kg.
U objemu kufru má Renault Twingo viditelně více místa – 305 L oproti 235 L. Rozdíl činí přibližně 70 L.
Také u užitečného zatížení má Mitsubishi Space Star lehce navrch – 400 kg oproti 320 kg. Rozdíl činí přibližně 80 kg.
Renault Twingo je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Mitsubishi Space Star is a tidy, no-nonsense city car that squeezes surprising interior space into a compact, easy-to-park package. It's not a thrill-seeker's toy, but for buyers after low running costs, fuss-free reliability and sensible day-to-day practicality, it's a clever and cheerful choice that keeps your wallet and nerves happy.
Všechny informaceRenault je francouzská automobilka, která v České republice platí za praktické a pohodlné vozy s promyšleným designem a důrazem na každodenní použitelnost. Jejich auta osloví řidiče, kteří hledají spolehlivost, komfort a rozumné provozní náklady.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
344 100 - 551 700 Kč
|
Cena
503 800 - 546 600 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,9 - 5,5 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
13,1 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
260 - 262 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
112 - 125 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
35 L
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Hatchback
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
4
|
|
Dveře
5
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
940 - 1 011 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 275 - 1 294 kg
|
|
Objem kufru
209 - 235 L
|
Objem kufru
305 L
|
|
Délka
3 845 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 665 mm
|
Šířka
1 720 mm
|
|
Výška
1 505 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
881 - 912 L
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
359 - 400 kg
|
Užitečné zatížení
301 - 320 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, CVT převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
71 HP
|
Výkon HP
82 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
14,1 - 15,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
12,1 s
|
|
Max. rychlost
163 - 167 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
102 Nm
|
Točivý moment
175 Nm
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
52 kW
|
Výkon kW
60 kW
|
|
Objem motoru
1 193 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 020 - 2 022
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
C, D
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Mitsubishi
|
Značka
Renault
|