Porovnejte výkon (130 HP vs 136 HP), kufr a cenu (675 800 Kč vs 660 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Opel Combo nebo Toyota Proace City Compact Van?
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Toyota Proace City Compact Van má mírně výhodu v ceně – začíná od 660 300 Kč , zatímco Opel Combo je dostupný od 675 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 15 470 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota Proace City Compact Van si vystačí s 5,2 L/100km a je tak trochu úspornější než Opel Combo s 5,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,2 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Toyota Proace City Compact Van minimálně výhodu – nabízí 136 HP místo 130 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 6 HP.
U točivého momentu jsou oba modely na stejné úrovni – shodně 300 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Počet sedadel: Opel Combo nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Toyota Proace City Compact Van lehce lehčí – 1 358 kg oproti 1 505 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 147 kg.
Také u užitečného zatížení má Toyota Proace City Compact Van viditelně navrch – 921 kg oproti 695 kg. Rozdíl činí přibližně 226 kg.
Toyota Proace City Compact Van vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Opel je praktická a spolehlivá značka, která nabízí auta vhodná pro každodenní provoz i delší cesty. V Česku je oblíbený pro rozumný poměr ceny a výbavy a snadnou servisovatelnost.
Všechny informaceThe Toyota Proace City Compact Van is a city-savvy workhorse that packs surprising practicality and smart packaging into a friendly, easy-to-drive package. It’s the kind of van that gets the job done without fuss — reliable, economical and just sensible enough to make fleet managers smile.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
675 800 - 827 700 Kč
|
Cena
660 300 - 1 100 800 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,4 - 5,8 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
5,2 - 6,6 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
18,5 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
337 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
141 - 151 g/km
|
co2
0 - 149 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Vysoké kombi
|
Karoserie
Dodávka
|
|
Počet sedadel
5 - 7
|
Počet sedadel
3 - 5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 505 - 1 644 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 358 - 1 837 kg
|
|
Objem kufru
0 - 1 050 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 848 mm
|
Šířka
1 848 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
544 - 695 kg
|
Užitečné zatížení
560 - 921 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel
|
Typ motoru
Elektro, Benzín, Diesel
|
|
Převodovka
Manuel
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
102 - 130 HP
|
Výkon HP
102 - 136 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
Zrychlení 0–100 km/h
11,1 - 13,2 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
250 - 300 Nm
|
Točivý moment
205 - 300 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
3 - 4
|
|
Výkon kW
75 - 96 kW
|
Výkon kW
75 - 100 kW
|
|
Objem motoru
1 499 cm3
|
Objem motoru
1 199 - 1 499 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
|
Třída účinnosti CO2
E
|
Třída účinnosti CO2
A, E
|
|
Značka
Opel
|
Značka
Toyota
|