Porovnejte výkon (279 HP vs 130 HP), kufr a cenu (1 209 700 Kč vs 699 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Opel Movano nebo Toyota Yaris Cross?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Toyota Yaris Cross má podstatně výhodu v ceně – začíná od 699 800 Kč , zatímco Opel Movano je dostupný od 1 209 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 509 890 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota Yaris Cross si vystačí s 4,5 L/100km a je tak značně úspornější než Opel Movano s 7,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 3 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Opel Movano podstatně výhodu – nabízí 279 HP místo 130 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 149 HP.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: Opel Movano nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Toyota Yaris Cross zásadně lehčí – 1 180 kg oproti 2 150 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 970 kg.
Také u užitečného zatížení má Opel Movano podstatně navrch – 2 020 kg oproti 510 kg. Rozdíl činí přibližně 1 510 kg.
Opel Movano je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Opel Movano je praktický a robustní užitkový vůz, který nabízí velký a variabilní nákladový prostor přizpůsobitelný různým pracovním potřebám. Řízení je pohodlné a spolehlivé, díky čemuž se hodí pro dlouhé přesuny i každodenní provoz ve městě.
Všechny informace
Yaris Cross je kompaktní crossover, který kombinuje praktičnost městského vozu s vyšší sedací polohou a typickou spolehlivostí značky Toyota. Hodí se pro každodenní dojíždění i víkendové výlety díky prostornému interiéru a promyšlenému zpracování.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 209 700 - 1 726 400 Kč
|
Cena
699 800 - 1 012 500 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
7,5 - 9 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
4,5 - 4,8 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
26,2 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
424 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 233 g/km
|
co2
101 - 108 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Dodávka
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
3 - 7
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 150 - 2 910 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 180 - 1 290 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
320 - 397 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
2 050 mm
|
Šířka
1 765 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
590 - 2 020 kg
|
Užitečné zatížení
485 - 510 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro, Diesel
|
Typ motoru
Plný hybrid
|
|
Převodovka
Automatická, Manuální
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
140 - 279 HP
|
Výkon HP
116 - 130 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
Zrychlení 0–100 km/h
10,7 - 11,3 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
350 - 450 Nm
|
Točivý moment
-
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
3
|
|
Výkon kW
103 - 205 kW
|
Výkon kW
85 - 96 kW
|
|
Objem motoru
2 184 cm3
|
Objem motoru
1 490 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 024 - 2 025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
A, G
|
Třída účinnosti CO2
C
|
|
Značka
Opel
|
Značka
Toyota
|