VS

Toyota Yaris Cross vs VinFast VF 8 ve srovnání

Porovnejte výkon (130 HP vs 408 HP), kufr a cenu (699 800 Kč vs 1 227 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Toyota Yaris Cross nebo VinFast VF 8?

Toyota Yaris Cross vs VinFast VF 8: nejdůležitější rozdíly

Toyota Yaris Cross

4,3 (14 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • zásadně lehčí
  • trochu větší kufr
Všechny informace

VinFast VF 8

  • podstatně vyšší výkon
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Yaris Cross

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Toyota Yaris Crossznačně výhodu v ceně – začíná od 699 800 Kč , zatímco VinFast VF 8 je dostupný od 1 227 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 527 891 Kč.

VF 8

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruVinFast VF 8 podstatně výhodu – nabízí 408 HP místo 130 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 278 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VinFast VF 8 značně navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco Toyota Yaris Cross potřebuje 10,7 s. Je tedy přibližně o 5,2 s rychlejší.

Yaris Cross

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Toyota Yaris Cross zásadně lehčí – 1 180 kg oproti 2 455 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 275 kg.

U objemu kufruToyota Yaris Cross trochu více místa – 397 L oproti 376 L. Rozdíl činí přibližně 21 L.

Také u užitečného zatíženíVinFast VF 8 trochu navrch – 515 kg oproti 510 kg. Rozdíl činí přibližně 5 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VinFast VF 8 nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 227 700 Kč
VF 8

VinFast VF 8

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 353 - 408 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 21,9 - 22,9 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 457 - 471 km
Toyota Yaris Cross
VinFast VF 8

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Toyota Yaris Cross

Yaris Cross je kompaktní crossover, který kombinuje praktičnost městského vozu s vyšší sedací polohou a typickou spolehlivostí značky Toyota. Hodí se pro každodenní dojíždění i víkendové výlety díky prostornému interiéru a promyšlenému zpracování.

Všechny informace

VinFast VF 8

The VinFast VF 8 is a bold, modern electric SUV from Vietnam that packs generous interior space, slick digital tech, and a quietly confident design that punches above its price. On the road it feels composed and user-friendly, making it a tempting choice for buyers who want an up-to-date EV with personality and a sensible, no-fuss ownership proposition.

Všechny informace
Toyota Yaris Cross
VinFast VF 8

Náklady a spotřeba

Cena
699 800 - 1 012 500 Kč
Cena
1 227 700 - 1 379 600 Kč
Spotřeba l/100 km
4,5 - 4,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
21,9 - 22,9 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
457 - 471 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
87,7 kWh
co2
101 - 108 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 180 - 1 290 kg
Pohotovostní hmotnost
2 455 - 2 520 kg
Objem kufru
320 - 397 L
Objem kufru
376 L
Délka
-
Délka
4 750 mm
Šířka
1 765 mm
Šířka
1 934 mm
Výška
-
Výška
1 667 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 373 L
Užitečné zatížení
485 - 510 kg
Užitečné zatížení
450 - 515 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
116 - 130 HP
Výkon HP
353 - 408 HP
Zrychlení 0–100 km/h
10,7 - 11,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 5,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
200 km/h
Točivý moment
-
Točivý moment
500 - 620 Nm
Počet válců
3
Počet válců
-
Výkon kW
85 - 96 kW
Výkon kW
260 - 300 kW
Objem motoru
1 490 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
C
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Toyota
Značka
VinFast
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.