Porovnejte výkon (204 HP vs 340 HP), kufr a cenu (852 100 Kč vs 1 390 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - VW Golf Variant nebo VW ID.7 Touring?
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
VW Golf Variant má zásadně výhodu v ceně – začíná od 852 100 Kč , zatímco VW ID.7 Touring je dostupný od 1 390 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 538 018 Kč.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má VW ID.7 Touring viditelně výhodu – nabízí 340 HP místo 204 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 136 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW ID.7 Touring o něco navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco VW Golf Variant potřebuje 6,5 s. Je tedy přibližně o 1 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW ID.7 Touring táhne podstatně silněji a nabízí 679 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 319 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je VW Golf Variant značně lehčí – 1 366 kg oproti 2 191 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 825 kg.
U objemu kufru má VW Golf Variant trochu více místa – 611 L oproti 605 L. Rozdíl činí přibližně 6 L.
Také u užitečného zatížení má VW Golf Variant o něco navrch – 547 kg oproti 465 kg. Rozdíl činí přibližně 82 kg.
VW ID.7 Touring překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Golf Variant je praktické kombi, které kombinuje spolehlivost Volkswagenu s promyšleným využitím prostoru a kvalitním zpracováním. Hodí se pro rodiny i aktivní uživatele díky pohodlné jízdě a univerzální praktičnosti.
Všechny informaceVW ID.7 Touring působí elegantně a aerodynamicky jako moderní elektrické kombi, které klade důraz na komfort při delších cestách a prostorný, pečlivě zpracovaný interiér. Nabízí promyšlenou praktičnost, kvalitní výbavu a kultivované jízdní vlastnosti vhodné jak pro rodiny, tak pro pracovní nasazení.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
852 100 - 1 146 300 Kč
|
Cena
1 390 100 - 1 622 000 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,3 - 7 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
14 - 16,6 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
584 - 689 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
77 - 86 kWh
|
|
co2
114 - 159 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kombi
|
Karoserie
Kombi
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 366 - 1 551 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 191 - 2 336 kg
|
|
Objem kufru
611 L
|
Objem kufru
605 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 961 mm
|
|
Šířka
1 789 mm
|
Šířka
1 862 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 549 - 1 551 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
1 714 L
|
|
Užitečné zatížení
509 - 547 kg
|
Užitečné zatížení
459 - 465 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
116 - 204 HP
|
Výkon HP
286 - 340 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,5 - 10,5 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 6,7 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
180 km/h
|
|
Točivý moment
220 - 360 Nm
|
Točivý moment
545 - 679 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
85 - 150 kW
|
Výkon kW
210 - 250 kW
|
|
Objem motoru
1 498 - 1 984 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
D, F, C
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
VW
|
Značka
VW
|