VS

VW Polo vs MG MG4 Urban ve srovnání

Porovnejte výkon (207 HP vs 160 HP), kufr a cenu (509 800 Kč vs 632 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - VW Polo nebo MG MG4 Urban?

VW Polo vs MG MG4 Urban: nejdůležitější rozdíly

VW Polo

4,1 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně levnější
  • znatelně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • znatelně lehčí
Všechny informace

MG MG4 Urban

  • znatelně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Polo

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

VW Poloviditelně výhodu v ceně – začíná od 509 800 Kč , zatímco MG MG4 Urban je dostupný od 632 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 122 921 Kč.

Polo

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruVW Polo znatelně výhodu – nabízí 207 HP místo 160 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 47 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW Polo podstatně navrch – sprint zvládne za 6,5 s, zatímco MG MG4 Urban potřebuje 9,5 s. Je tedy přibližně o 3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Polo táhne viditelně silněji a nabízí 320 Nm místo 250 Nm. Rozdíl činí přibližně 70 Nm.

Polo

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW Polo znatelně lehčí – 1 143 kg oproti 1 460 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 317 kg.

U objemu kufruMG MG4 Urban znatelně více místa – 479 L oproti 351 L. Rozdíl činí přibližně 128 L.

Také u užitečného zatíženíVW Polo minimálně navrch – 457 kg oproti 450 kg. Rozdíl činí přibližně 7 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Polo boduje o něco více v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 509 800 Kč
Polo

VW Polo

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 80 - 207 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,1 - 6,5 L/100km
VW Polo
MG MG4 Urban

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

VW Polo

Polo je praktické a snadno ovladatelné městské auto s kvalitním zpracováním a přehledným interiérem. Hodí se pro řidiče, kteří hledají spolehlivé, nenáročné a pohodlné řešení pro každodenní ježdění.

Všechny informace

MG MG4 Urban

MG4 Urban je kompaktní elektromobil s moderním, atraktivním designem, který cílí na praktické městské řidiče. Nabízí pohodlný, prostorný interiér a příjemnou jízdní dynamiku za rozumnou cenu, ideální pro každodenní dojíždění.

Všechny informace
VW Polo
MG MG4 Urban

Náklady a spotřeba

Cena
509 800 - 911 000 Kč
Cena
632 700 - 797 300 Kč
Spotřeba l/100 km
5,1 - 6,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,3 - 15,5 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
325 - 416 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
116 - 148 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 143 - 1 378 kg
Pohotovostní hmotnost
1 460 - 1 520 kg
Objem kufru
351 L
Objem kufru
470 - 479 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 751 mm
Šířka
1 842 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
432 - 457 kg
Užitečné zatížení
450 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
80 - 207 HP
Výkon HP
150 - 160 HP
Zrychlení 0–100 km/h
6,5 - 15,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,5 - 9,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
93 - 320 Nm
Točivý moment
250 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
-
Výkon kW
59 - 152 kW
Výkon kW
110 - 118 kW
Objem motoru
999 - 1 984 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
D, E
Třída účinnosti CO2
A
Značka
VW
Značka
MG
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.