BMW 2 Series Active Tourer MPV, cena od 930 500 Kč

4.1 (1 Hodnocení)
ohodnotit

Bavorák je synonymem sportovního charakteru a řízení orientovaného na řidiče, s jistým podvozkem a dynamickým designem. Zároveň nabízí kvalitní zpracování interiéru, příjemnou ergonomii a prestižní image pro ty, kteří hledají kombinaci radosti z jízdy a praktického každodenního vozu.

Hodnocení a komunita

Všechna skutečná hodnocení a zkušenosti s BMW 2 Series Active Tourer na jednom místě.

Do komunity

Technické údaje, varianty a ceny

Přehled všech technických údajů, rozměrů a detailů výbavy tohoto modelu.

K technickým údajům

Alternativní modely aut

Objevte podobné modely a možné alternativy k tomuto vozidlu.

K alternativám

od 930 500 Kč
2 Series Active Tourer

BMW 2 Series Active Tourer

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 122 - 326 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,9 - 6,2 L/100km
  • Elektrický dojezd : 82 km

Prémiový rozum v elegantním kabátě

BMW 2 Active Tourer je kompaktní MPV, které sází na čisté linie, krátké převisy a sebevědomou masku bez zbytečného okázalého efektu. Stojí výš než běžný hatchback, takže nabízí přehledný výhled vpřed a snadnější nastupování, ale nepůsobí jako další tuctové SUV. Povrchy karoserie a detaily světel kopírují aktuální jazyk značky, díky čemuž auto působí hodnotně i v základních verzích. Vizuálně vyjadřuje přesně to, co ve skutečnosti je: praktický, klidný a dobře poskládaný rodinný parťák s prémiovou vizitkou.

Kabina s moderním klidem

Interiér zaujme kvalitou materiálů, přesností slícování a přehledným zakřiveným displejem, který sjednocuje přístrojovku a infotainment. Působí dospěle a tiše, s dobrým odhlučněním a sedadly, na kterých se zvládají dlouhé etapy bez únavy. Klimatizace i mnoho funkcí se ovládá dotykem, chybí tradiční otočný ovladač iDrive, což může vyžadovat více pohledů z vozovky; hlasové ovládání část toho napětí snižuje. Odkládací prostory jsou promyšlené a kvalitně čalouněné, takže nic nevrže ani necinká při každodenním provozu.

Rodinná logistika bez nervů

Zadní lavice je podélně posuvná a opěradla lze sklopit v poměru 40:20:40, takže dětské sedačky, kočárek i lyže najdou své místo bez skládaček. Vzadu je slušná výška i prostor pro kolena, a dveře se otevírají široce, což zjednodušuje manipulaci s ISOFIXem. Objem kufru dosahuje až 470 l u spalovacích verzí, u některých variant s pohonem všech kol klesá a u plug‑inu je zhruba 406 l; v praxi to stačí na rodinný víkend, ale není to král třídy. Elektrické víko a nízká nakládací hrana dělají z každodenního nakládání rychlý a čistý rituál.

Na cestách spíš zen než adrenalin

Naladění podvozku a řízení míří na komfort a jistotu, nikoli na sportovní drama; auto je stabilní a předvídatelné, ale lehké řízení dává méně zpětné vazby. Na dálnici vyniká klidem – motor, vítr i valivý hluk jsou na svou třídu nečekaně dobře utlumené, což snižuje únavu posádky. Sedmistupňová dvouspojková automatická převodovka řadí hladce a ve městě pomáhá plynulosti, jen při rychlém sešlápnutí plynu občas chvilku promýšlí. Větší kola přidají jistotu v oblouku, ale na příčných nerovnostech umějí být znatelně tužší.

Pohony, čísla a co z nich plyne

Nabídka pokrývá benzinové motory od 122 do 218 k, diesely 150 až 211 k a plug‑in hybridy 245 nebo 326 k; výkonnější verze často přidávají xDrive, všechny spoléhají na dvouspojkový automat. Konkrétně jsou k mání varianty 216i a 218i, mild‑hybridní 220i a 223i, diesely 218d, 220d a 223d a plug‑iny 225e a 230e, což jednoduše umožní zvolit výkon i trakci podle potřeby. V reálném provozu se benzin ve smíšeném režimu drží okolo 5,5–6,0 l/100 km, na dálnici při 130 km/h spíše 7–8; nafta je úspornější a dlouhé trasy zvládá s rezervou. Plug‑in hybrid ujede až 82 km čistě elektricky (WLTP), takže denní dojíždění při domácím dobíjení zvládá lokálně bez emisí, ale bez zásuvky se na dlouhých trasách chová jako těžší benzin s odpovídající spotřebou. Zrychlení 0–100 km/h se pohybuje mezi 10,3 a 5,5 s, což v praxi znamená bezpečné předjíždění i s rodinou a bagáží.

Asistenty a obrazovky, které pomáhají (většinou)

Široká škála asistentů zahrnuje adaptivní tempomat s funkcí v kolonách, udržování v pruhu, sledování mrtvého úhlu i 360° kamery, což ocení hlavně ve městě a při parkování. Silné zadní sloupky omezují výhled šikmo dozadu, ale kamera a senzory to spolehlivě kompenzují. Infotainment je rychlý, podporuje bezdrátové Apple CarPlay/Android Auto a aktualizace na dálku, jeho dotyková filozofie však vyžaduje zvyk a může při časté změně klimatu rozptylovat. Bezpečnostní výbava a chování v testech odpovídají prémiovým standardům, takže i delší cesty probíhají s pocitem rezervy a kontroly.

Pro koho dává největší smysl

Tento kompaktní MPV osloví rodinné řidiče, kteří tráví hodně času na dálnici a chtějí tichý, stabilní a kvalitně zpracovaný rodinný vůz bez SUV manýrů. Díky posuvné zadní lavici a rozumným rozměrům se skvěle hodí do města, kde pomůže snadné manévrování a plynulý automat. Kdo hledá ryzí jízdní zábavu nebo potřebuje sedm míst a obří kufr, najde vhodnější alternativu jinde. Pro ty, kteří dobíjejí doma či v práci, dává plug‑in hybrid jasný užitek, ostatním budou nejlépe sedět úsporné diesely nebo civilně naladěné benzinové mild‑hybridy.

Náklady a spotřeba

Cena
930 500 - 1 431 800 Kč
Spotřeba l/100 km
2,9 - 6,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
82 km
Kapacita baterie
-
co2
65 - 140 g/km
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Počet sedadel
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 545 - 1 920 kg
Objem kufru
406 - 470 L
Délka
-
Šířka
1 824 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
465 - 505 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
122 - 326 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 10,3 s
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 477 Nm
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
90 - 240 kW
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
E, D, B
Značka
BMW
Jaké možnosti pohonu nabízí BMW 2 Series Active Tourer?

K dispozici je BMW 2 Series Active Tourer s pohonem Pohon předních kol nebo Pohon všech kol.

DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.