VS

Alpine A110 vs BMW 2 Series Active Tourer ve srovnání

Porovnejte výkon (345 HP vs 326 HP), kufr a cenu (1 631 800 Kč vs 930 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Alpine A110 nebo BMW 2 Series Active Tourer?

Alpine A110 vs BMW 2 Series Active Tourer: nejdůležitější rozdíly

Alpine A110

  • mírně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • viditelně lehčí
Všechny informace

BMW 2 Series Active Tourer

4,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • podstatně úspornější
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

A110

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

BMW 2 Series Active Tourervýrazně výhodu v ceně – začíná od 930 500 Kč , zatímco Alpine A110 je dostupný od 1 631 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 701 322 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 2 Series Active Tourer si vystačí s 2,9 L/100km a je tak podstatně úspornější než Alpine A110 s 6,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,8 L/100km na 100 km.

2 Series Active Tourer

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruAlpine A110 mírně výhodu – nabízí 345 HP místo 326 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 19 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Alpine A110 zásadně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco BMW 2 Series Active Tourer potřebuje 5,5 s. Je tedy přibližně o 1,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 2 Series Active Tourer táhne lehce silněji a nabízí 477 Nm místo 420 Nm. Rozdíl činí přibližně 57 Nm.

A110

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: BMW 2 Series Active Tourer nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Alpine A110 viditelně lehčí – 1 150 kg oproti 1 545 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 395 kg.

U objemu kufruBMW 2 Series Active Tourer výrazně více místa – 470 L oproti 96 L. Rozdíl činí přibližně 374 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 2 Series Active Tourer výrazně navrch – 505 kg oproti 210 kg. Rozdíl činí přibližně 295 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 2 Series Active Tourer je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 930 500 Kč
2 Series Active Tourer

BMW 2 Series Active Tourer

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 122 - 326 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,9 - 6,2 L/100km
  • Elektrický dojezd : 82 km
Alpine A110
BMW 2 Series Active Tourer

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Alpine A110

The Alpine A110 is a stunning testament to modern automotive design, seamlessly blending performance with elegance. Its lightweight construction contributes to an exhilarating driving experience, making it a true driver's car. With its distinctive styling and agile handling, the A110 captures the spirit of classic sports cars while embracing contemporary technology.

Všechny informace

BMW 2 Series Active Tourer

Bavorák je synonymem sportovního charakteru a řízení orientovaného na řidiče, s jistým podvozkem a dynamickým designem. Zároveň nabízí kvalitní zpracování interiéru, příjemnou ergonomii a prestižní image pro ty, kteří hledají kombinaci radosti z jízdy a praktického každodenního vozu.

Všechny informace
Alpine A110
BMW 2 Series Active Tourer

Náklady a spotřeba

Cena
1 631 800 - 8 355 100 Kč
Cena
930 500 - 1 431 800 Kč
Spotřeba l/100 km
6,7 - 6,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,9 - 6,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
82 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
152 - 157 g/km
co2
65 - 140 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
MPV
Počet sedadel
2
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 150 - 1 194 kg
Pohotovostní hmotnost
1 545 - 1 920 kg
Objem kufru
96 L
Objem kufru
406 - 470 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 798 mm
Šířka
1 824 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
166 - 210 kg
Užitečné zatížení
465 - 505 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
252 - 345 HP
Výkon HP
122 - 326 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 4,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 10,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
320 - 420 Nm
Točivý moment
230 - 477 Nm
Počet válců
4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
185 - 254 kW
Výkon kW
90 - 240 kW
Objem motoru
1 798 cm3
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
F, E
Třída účinnosti CO2
E, D, B
Značka
Alpine
Značka
BMW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.