Porovnejte výkon (155 HP vs 177 HP), kufr a cenu (961 800 Kč vs 1 656 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Abarth 500 595 695 nebo Maxus T90 EV?
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Abarth 500 595 695 má výrazně výhodu v ceně – začíná od 961 800 Kč , zatímco Maxus T90 EV je dostupný od 1 656 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 694 942 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Abarth 500 595 695: s hodnotou 17,1 kWh/100km je podstatně efektivnější než Maxus T90 EV s 26,8 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 9,7 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Maxus T90 EV lehce více: ujede až 330 km, tedy přibližně o 65 km více než Abarth 500 595 695.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Maxus T90 EV o něco výhodu – nabízí 177 HP místo 155 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 22 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Abarth 500 595 695 zásadně navrch – sprint zvládne za 7 s, zatímco Maxus T90 EV potřebuje 12,3 s. Je tedy přibližně o 5,3 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maxus T90 EV táhne viditelně silněji a nabízí 310 Nm místo 235 Nm. Rozdíl činí přibližně 75 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Počet sedadel: Maxus T90 EV nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.
U pohotovostní hmotnosti je Abarth 500 595 695 podstatně lehčí – 1 410 kg oproti 2 375 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 965 kg.
Také u užitečného zatížení má Maxus T90 EV značně navrch – 925 kg oproti 385 kg. Rozdíl činí přibližně 540 kg.
Abarth 500 595 695 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Abarth 500, particularly in its 595 and 695 renditions, captures the spirit of Italian motoring with its compact yet aggressive design. Known for its lively performance and distinctive styling, this little powerhouse is a joy to drive, offering an engaging experience that appeals to enthusiasts. With its rich motorsport heritage, the Abarth 500 embodies the essence of fun and excitement on both the streets and the race track.
Všechny informaceThe Maxus T90 EV arrives as a rugged electric pickup that blends practical utility with surprising refinement, ideal for buyers who want a capable workhorse without diesel fumes. Inside it feels modern and well thought out, while the electric powertrain delivers instant shove and a composed ride that proves going electric doesn't mean losing muscle or character.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
961 800 - 1 139 100 Kč
|
Cena
1 656 800 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
17,1 - 18,8 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
26,8 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
242 - 265 km
|
Elektrický dojezd
330 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Pickup
|
|
Počet sedadel
4
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 410 - 1 435 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 375 kg
|
|
Objem kufru
185 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 682 mm
|
Šířka
1 900 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
370 - 385 kg
|
Užitečné zatížení
925 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
155 HP
|
Výkon HP
177 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
12,3 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
235 Nm
|
Točivý moment
310 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
114 kW
|
Výkon kW
130 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2023
|
Modelový rok
2023
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Abarth
|
Značka
Maxus
|