Porovnejte výkon (8 HP vs 641 HP), kufr a cenu (293 400 Kč vs 7 848 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Aixam Minauto nebo Maserati GT2 Stradale?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Aixam Minauto má zásadně výhodu v ceně – začíná od 293 400 Kč , zatímco Maserati GT2 Stradale je dostupný od 7 848 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 7 555 290 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Maserati GT2 Stradale značně výhodu – nabízí 641 HP místo 8 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 633 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maserati GT2 Stradale táhne výrazně silněji a nabízí 720 Nm místo 40 Nm. Rozdíl činí přibližně 680 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 2 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Aixam Minauto podstatně lehčí – 425 kg oproti 1 475 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 050 kg.
Také u užitečného zatížení má Maserati GT2 Stradale výrazněji navrch – 315 kg oproti 250 kg. Rozdíl činí přibližně 65 kg.
Aixam Minauto tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Minauto od francouzské značky Aixam je ultrakompaktní městský vůz, který vyniká snadným parkováním a obratností v hustém provozu. Skvěle poslouží při krátkých přesunech po městě a pro řidiče hledající nízké provozní náklady, ale při delších cestách nabídne méně komfortu a prostoru.
Všechny informace
Maserati GT2 Stradale je expresivní sportovní kupé, které staví na italském stylu a důrazu na emocionálně výrazné řízení. Kombinuje precizní jízdní chování s kvalitními materiály a odvážným designem, který vůz jasně odlišuje od běžných luxusních modelů.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
293 400 - 321 300 Kč
|
Cena
7 848 700 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
11,6 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
75 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
265 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Kupé
|
|
Počet sedadel
2
|
Počet sedadel
2
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
425 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 475 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
100 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 500 mm
|
Šířka
1 965 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
250 kg
|
Užitečné zatížení
315 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel, Elektro
|
Typ motoru
Benzín
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
CVT převodovka, Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
8 HP
|
Výkon HP
641 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
Zrychlení 0–100 km/h
2,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
21 - 40 Nm
|
Točivý moment
720 Nm
|
|
Počet válců
2
|
Počet válců
6
|
|
Výkon kW
6 kW
|
Výkon kW
471 kW
|
|
Objem motoru
479 cm3
|
Objem motoru
3 000 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 023 - 2 025
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
Aixam
|
Značka
Maserati
|