VS

Alfa Romeo Junior vs Toyota C-HR+ ve srovnání

Porovnejte výkon (280 HP vs 343 HP), kufr a cenu (770 900 Kč vs 1 063 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Alfa Romeo Junior nebo Toyota C-HR+?

Alfa Romeo Junior vs Toyota C-HR+: nejdůležitější rozdíly

Alfa Romeo Junior

4,9 (7 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně levnější
  • viditelně lehčí
Všechny informace

Toyota C-HR+

  • spíše vyšší výkon
  • spíše úspornější
  • výrazněji delší dojezd
  • spíše rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Junior

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Alfa Romeo Juniorznatelně výhodu v ceně – začíná od 770 900 Kč , zatímco Toyota C-HR+ je dostupný od 1 063 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 292 176 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Toyota C-HR+: s hodnotou 13,4 kWh/100km je spíše efektivnější než Alfa Romeo Junior s 15,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,7 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Toyota C-HR+ výrazněji více: ujede až 607 km, tedy přibližně o 197 km více než Alfa Romeo Junior.

C-HR+

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruToyota C-HR+ spíše výhodu – nabízí 343 HP místo 280 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 63 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota C-HR+ spíše navrch – sprint zvládne za 5,2 s, zatímco Alfa Romeo Junior potřebuje 5,9 s. Je tedy přibližně o 0,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Alfa Romeo Junior táhne mírně silněji a nabízí 345 Nm místo 338 Nm. Rozdíl činí přibližně 7 Nm.

Junior

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Alfa Romeo Junior viditelně lehčí – 1 380 kg oproti 1 810 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 430 kg.

U objemu kufruToyota C-HR+ minimálně více místa – 416 L oproti 415 L. Rozdíl činí přibližně 1 L.

Také u užitečného zatíženíToyota C-HR+ výrazněji navrch – 655 kg oproti 420 kg. Rozdíl činí přibližně 235 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Toyota C-HR+ získává vítězství se znatelným odstupem v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 063 100 Kč
C-HR+

Toyota C-HR+

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 167 - 343 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 13,4 - 15,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 458 - 607 km
Alfa Romeo Junior
Toyota C-HR+

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Alfa Romeo Junior

Alfa Romeo Junior je ikonické italské kupé s elegantními liniemi a sportovním duchem, které vyniká citlivým řízením a charismatem staré školy. Je to vůz pro nadšence, kteří ocení jízdní radost, styl a autenticitu víc než praktičnost a moderní komfort.

Všechny informace

Toyota C-HR+

Toyota C‑HR vyniká originálním, odvážným designem, který na silnici snadno zaujme, a přitom nabízí kultivovaný a předvídatelný jízdní projev. Interiér je prakticky uspořádaný s kvalitním zpracováním a moderními prvky, takže jde o rozumnou volbu pro ty, kdo hledají styl a spolehlivost.

Všechny informace
Alfa Romeo Junior
Toyota C-HR+

Náklady a spotřeba

Cena
770 900 - 1 227 900 Kč
Cena
1 063 100 - 1 366 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,8 - 5,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,1 - 17,5 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
13,4 - 15,5 kWh/100km
Elektrický dojezd
344 - 410 km
Elektrický dojezd
458 - 607 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 119 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 380 - 1 689 kg
Pohotovostní hmotnost
1 810 - 2 010 kg
Objem kufru
340 - 415 L
Objem kufru
416 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 781 mm
Šířka
1 870 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
390 - 420 kg
Užitečné zatížení
550 - 655 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín MHEV
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
136 - 280 HP
Výkon HP
167 - 343 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,9 - 9,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,2 - 8,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 345 Nm
Točivý moment
268 - 338 Nm
Počet válců
3
Počet válců
-
Výkon kW
107 - 207 kW
Výkon kW
123 - 252 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A, C, D
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Alfa Romeo
Značka
Toyota
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.