VS

Alfa Romeo Tonale vs Audi A4 Avant ve srovnání

Porovnejte výkon (268 HP vs 470 HP), kufr a cenu (1 048 200 Kč vs 1 100 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Alfa Romeo Tonale nebo Audi A4 Avant?

Alfa Romeo Tonale vs Audi A4 Avant: nejdůležitější rozdíly

Alfa Romeo Tonale

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu levnější
  • značně úspornější
  • mírně větší kufr
Všechny informace

Audi A4 Avant

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Tonale

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Alfa Romeo Tonaletrochu výhodu v ceně – začíná od 1 048 200 Kč , zatímco Audi A4 Avant je dostupný od 1 100 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 51 903 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Alfa Romeo Tonale si vystačí s 3,4 L/100km a je tak značně úspornější než Audi A4 Avant s 4,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,4 L/100km na 100 km.

A4 Avant

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruAudi A4 Avant podstatně výhodu – nabízí 470 HP místo 268 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 202 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Audi A4 Avant podstatně navrch – sprint zvládne za 3,7 s, zatímco Alfa Romeo Tonale potřebuje 10,9 s. Je tedy přibližně o 7,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Audi A4 Avant táhne podstatně silněji a nabízí 600 Nm místo 320 Nm. Rozdíl činí přibližně 280 Nm.

Tonale

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Audi A4 Avant minimálně lehčí – 1 595 kg oproti 1 600 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 5 kg.

U objemu kufruAlfa Romeo Tonale mírně více místa – 500 L oproti 495 L. Rozdíl činí přibližně 5 L.

Také u užitečného zatíženíAudi A4 Avant minimálně navrch – 565 kg oproti 535 kg. Rozdíl činí přibližně 30 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Audi A4 Avant je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 100 100 Kč
A4 Avant

Audi A4 Avant

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Benzín MHEV, Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon předních kol
  • Výkon HP : 136 - 470 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,8 - 9,7 L/100km
Alfa Romeo Tonale
Audi A4 Avant

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Alfa Romeo Tonale

Alfa je značka, kterou Češi často nazývají prostě „Alfa“ a která si zakládá na italském designu a živém jízdním charakteru. Je to volba pro ty, kdo hledají charisma a emoce za volantem místo anonymního komfortu.

Všechny informace

Audi A4 Avant

Audi A4 Avant je praktický a elegantní kombík, který spojuje pohodlí na dlouhých cestách s jistotou při každodenním ježdění. Nabízí vyvážený jízdní projev a kvalitní zpracování interiéru, takže se hodí jak pro rodinu, tak pro toho, kdo ocení styl i praktičnost.

Všechny informace
Alfa Romeo Tonale
Audi A4 Avant

Náklady a spotřeba

Cena
1 048 200 - 1 572 300 Kč
Cena
1 100 100 - 3 618 100 Kč
Spotřeba l/100 km
3,4 - 5,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,8 - 9,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
62 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
77 - 138 g/km
co2
126 - 220 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
40 - 58 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kombi
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 600 - 1 910 kg
Pohotovostní hmotnost
1 595 - 1 820 kg
Objem kufru
385 - 500 L
Objem kufru
495 L
Délka
-
Délka
4 750 - 4 782 mm
Šířka
1 835 mm
Šířka
1 842 - 1 866 mm
Výška
-
Výška
1 428 - 1 493 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 495 L
Užitečné zatížení
510 - 535 kg
Užitečné zatížení
510 - 565 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel
Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín MHEV, Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon předních kol
Výkon HP
130 - 268 HP
Výkon HP
136 - 470 HP
Zrychlení 0–100 km/h
10,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 - 9,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
210 - 300 km/h
Točivý moment
320 Nm
Točivý moment
270 - 600 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4 - 6
Výkon kW
96 - 197 kW
Výkon kW
100 - 346 kW
Objem motoru
1 332 - 1 598 cm3
Objem motoru
1 968 - 2 894 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2 023 - 2 024
Třída účinnosti CO2
D, B, E
Třída účinnosti CO2
E, F, D, G
Značka
Alfa Romeo
Značka
Audi
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.