VS

Alfa Romeo Tonale vs VW T-Roc ve srovnání

Porovnejte výkon (268 HP vs 150 HP), kufr a cenu (1 048 200 Kč vs 780 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Alfa Romeo Tonale nebo VW T-Roc?

Alfa Romeo Tonale vs VW T-Roc: nejdůležitější rozdíly

Alfa Romeo Tonale

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • značně úspornější
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

VW T-Roc

4,8 (6 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně levnější
  • výrazněji rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Tonale

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

VW T-Rocviditelně výhodu v ceně – začíná od 780 900 Kč , zatímco Alfa Romeo Tonale je dostupný od 1 048 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 267 237 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Alfa Romeo Tonale si vystačí s 3,4 L/100km a je tak značně úspornější než VW T-Roc s 5,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,1 L/100km na 100 km.

T-Roc

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruAlfa Romeo Tonale zásadně výhodu – nabízí 268 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 118 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW T-Roc výrazněji navrch – sprint zvládne za 8,9 s, zatímco Alfa Romeo Tonale potřebuje 10,9 s. Je tedy přibližně o 2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Alfa Romeo Tonale táhne viditelně silněji a nabízí 320 Nm místo 250 Nm. Rozdíl činí přibližně 70 Nm.

Tonale

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW T-Roc trochu lehčí – 1 465 kg oproti 1 600 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 135 kg.

U objemu kufruAlfa Romeo Tonale výrazně více místa – 500 L oproti 284 L. Rozdíl činí přibližně 216 L.

Také u užitečného zatíženíAlfa Romeo Tonale trochu navrch – 535 kg oproti 515 kg. Rozdíl činí přibližně 20 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Alfa Romeo Tonale je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 048 200 Kč
Tonale

Alfa Romeo Tonale

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 130 - 268 HP
  • Spotřeba l/100 km : 3,4 - 5,6 L/100km
  • Elektrický dojezd : 62 km
Alfa Romeo Tonale
VW T-Roc

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Alfa Romeo Tonale

Alfa je značka, kterou Češi často nazývají prostě „Alfa“ a která si zakládá na italském designu a živém jízdním charakteru. Je to volba pro ty, kdo hledají charisma a emoce za volantem místo anonymního komfortu.

Všechny informace

VW T-Roc

T‑Roc je stylové kompaktní SUV od Volkswagenu, které kombinuje svěží design s praktickým každodenním použitím a jistou dávkou sportovních jízdních vlastností. Nabízí pohodlný a variabilní interiér s kvalitním zpracováním a moderními asistenčními systémy, takže je silnou volbou pro řidiče hledající univerzální rodinné auto.

Všechny informace
Alfa Romeo Tonale
VW T-Roc

Náklady a spotřeba

Cena
1 048 200 - 1 572 300 Kč
Cena
780 900 - 1 138 800 Kč
Spotřeba l/100 km
3,4 - 5,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,5 - 6,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
62 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
77 - 138 g/km
co2
126 - 143 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4 - 5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 600 - 1 910 kg
Pohotovostní hmotnost
1 465 - 1 539 kg
Objem kufru
385 - 500 L
Objem kufru
284 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 835 mm
Šířka
1 811 - 1 828 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
510 - 535 kg
Užitečné zatížení
368 - 515 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
130 - 268 HP
Výkon HP
115 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
10,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
320 Nm
Točivý moment
200 - 250 Nm
Počet válců
4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
96 - 197 kW
Výkon kW
85 - 110 kW
Objem motoru
1 332 - 1 598 cm3
Objem motoru
999 - 1 498 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
D, B, E
Třída účinnosti CO2
E, D
Značka
Alfa Romeo
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.