Porovnejte výkon (470 HP vs 544 HP), kufr a cenu (1 709 000 Kč vs 1 567 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Alpine A390 nebo Polestar 4?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Polestar 4 má trochu výhodu v ceně – začíná od 1 567 200 Kč , zatímco Alpine A390 je dostupný od 1 709 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 141 783 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Polestar 4: s hodnotou 17,8 kWh/100km je mírně efektivnější než Alpine A390 s 18,7 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,9 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Polestar 4 o něco více: ujede až 620 km, tedy přibližně o 69 km více než Alpine A390.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Polestar 4 lehce výhodu – nabízí 544 HP místo 470 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 74 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Polestar 4 trochu navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco Alpine A390 potřebuje 3,9 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Alpine A390 táhne spíše silněji a nabízí 824 Nm místo 686 Nm. Rozdíl činí přibližně 138 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Alpine A390 trochu lehčí – 2 121 kg oproti 2 230 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 109 kg.
U objemu kufru má Alpine A390 minimálně více místa – 532 L oproti 526 L. Rozdíl činí přibližně 6 L.
Také u užitečného zatížení má Alpine A390 mírně navrch – 484 kg oproti 455 kg. Rozdíl činí přibližně 29 kg.
Polestar 4 je lehce vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Alpine A390 is the brand’s leap into the fast electric crossover arena, wrapping Dieppe’s lightweight ethos in a sleek, coupe-ish body with real everyday usability. If the steering and chassis feel echo the A110, this could be the enthusiast’s family EV—subtle, sharp, and très chic, with enough theatre to make the school run feel like a pit lane exit.
Všechny informacePolestar 4 působí jako elegantní coupé‑SUV se skandinávskou čistotou linií, která mu dodává moderní a sebevědomý výraz. Řízení je jisté a komfort vyvážený, zatímco interiér staví na kvalitních materiálech a přehledné, intuitivní ergonomii.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 709 000 - 1 974 800 Kč
|
Cena
1 567 200 - 1 769 800 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
18,7 - 20,4 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
17,8 - 18,7 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
497 - 551 km
|
Elektrický dojezd
590 - 620 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
94 kWh
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 121 - 2 124 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 230 - 2 355 kg
|
|
Objem kufru
532 L
|
Objem kufru
526 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 840 mm
|
|
Šířka
1 885 mm
|
Šířka
2 008 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 534 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
1 536 L
|
|
Užitečné zatížení
481 - 484 kg
|
Užitečné zatížení
455 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
400 - 470 HP
|
Výkon HP
272 - 544 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,9 - 4,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,1 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
200 km/h
|
|
Točivý moment
661 - 824 Nm
|
Točivý moment
343 - 686 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
295 - 345 kW
|
Výkon kW
200 - 400 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Alpine
|
Značka
Polestar
|