VS

Aston Martin Vantage vs Hongqi E-HS9 ve srovnání

Porovnejte výkon (680 HP vs 551 HP), kufr a cenu (4 962 400 Kč vs 2 025 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Aston Martin Vantage nebo Hongqi E-HS9?

Aston Martin Vantage vs Hongqi E-HS9: nejdůležitější rozdíly

Aston Martin Vantage

  • o něco vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • zásadně lehčí
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

Hongqi E-HS9

  • podstatně levnější
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Vantage

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Hongqi E-HS9podstatně výhodu v ceně – začíná od 2 025 400 Kč , zatímco Aston Martin Vantage je dostupný od 4 962 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 2 937 071 Kč.

E-HS9

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruAston Martin Vantage o něco výhodu – nabízí 680 HP místo 551 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 129 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Aston Martin Vantage zásadně navrch – sprint zvládne za 3,5 s, zatímco Hongqi E-HS9 potřebuje 4,9 s. Je tedy přibližně o 1,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Aston Martin Vantage táhne spíše silněji a nabízí 800 Nm místo 670 Nm. Rozdíl činí přibližně 130 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Hongqi E-HS9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Aston Martin Vantage zásadně lehčí – 1 745 kg oproti 2 705 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 960 kg.

U objemu kufruAston Martin Vantage podstatně více místa – 235 L oproti 0 L. Rozdíl činí přibližně 235 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Hongqi E-HS9 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 025 400 Kč
E-HS9

Hongqi E-HS9

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 551 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 19,4 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 465 - 515 km
Aston Martin Vantage
Hongqi E-HS9

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Aston Martin Vantage

The Aston Martin Vantage marries sculptural, jaw-dropping design with a ferociously engaging character that turns everyday drives into a headline act. Buyers get a luxuriously intimate cabin and a raw, communicative chassis — perfect if you crave theatre every time you pull away.

Všechny informace

Hongqi E-HS9

The Hongqi E-HS9 arrives like a modern state limousine rewired into an electric SUV, all imposing chrome, tall presence and an interior that aims to cocoon occupants in luxury. It's serenely quiet and packed with tech, offering a compelling, slightly quirky alternative to established European luxury SUVs for buyers who want drama as much as comfort.

Všechny informace
Aston Martin Vantage
Hongqi E-HS9

Náklady a spotřeba

Cena
4 962 400 - 6 734 700 Kč
Cena
2 025 400 - 2 607 700 Kč
Spotřeba l/100 km
12,1 - 12,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
19,4 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
465 - 515 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
274 - 279 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé, Roadster
Karoserie
SUV
Počet sedadel
2
Počet sedadel
6 - 7
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 745 - 1 805 kg
Pohotovostní hmotnost
2 705 - 2 777 kg
Objem kufru
235 L
Objem kufru
0 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 980 mm
Šířka
2 010 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
-
Užitečné zatížení
455 - 475 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
665 - 680 HP
Výkon HP
551 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 3,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
800 Nm
Točivý moment
670 Nm
Počet válců
8
Počet válců
-
Výkon kW
489 - 500 kW
Výkon kW
405 kW
Objem motoru
3 982 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Aston Martin
Značka
Hongqi
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.