VS

Audi Q7 vs Bentley Bentayga ve srovnání

Porovnejte výkon (507 HP vs 550 HP), kufr a cenu (2 086 200 Kč vs 5 235 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Audi Q7 nebo Bentley Bentayga?

Audi Q7 vs Bentley Bentayga: nejdůležitější rozdíly

Audi Q7

4,5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • podstatně úspornější
  • viditelně delší dojezd
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • lehce lehčí
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

Bentley Bentayga

  • trochu vyšší výkon
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Q7

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Audi Q7zásadně výhodu v ceně – začíná od 2 086 200 Kč , zatímco Bentley Bentayga je dostupný od 5 235 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 3 149 620 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Audi Q7 si vystačí s 3,8 L/100km a je tak podstatně úspornější než Bentley Bentayga s 13 L/100km. Rozdíl je přibližně 9,2 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Audi Q7 viditelně více: ujede až 82 km, tedy přibližně o 32 km více než Bentley Bentayga.

Bentayga

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBentley Bentayga trochu výhodu – nabízí 550 HP místo 507 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 43 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Audi Q7 mírně navrch – sprint zvládne za 4,1 s, zatímco Bentley Bentayga potřebuje 4,5 s. Je tedy přibližně o 0,4 s rychlejší.

U točivého momentu jsou oba modely na stejné úrovni – shodně 770 Nm.

Q7

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Audi Q7 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Audi Q7 lehce lehčí – 2 055 kg oproti 2 415 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 360 kg.

U objemu kufruAudi Q7 zásadně více místa – 887 L oproti 484 L. Rozdíl činí přibližně 403 L.

Také u užitečného zatíženíAudi Q7 mírně navrch – 885 kg oproti 835 kg. Rozdíl činí přibližně 50 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Audi Q7 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 086 200 Kč
Q7

Audi Q7

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Diesel MHEV, Benzín, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 231 - 507 HP
  • Spotřeba l/100 km : 3,8 - 11,9 L/100km
  • Elektrický dojezd : 81 - 82 km
Audi Q7
Bentley Bentayga

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Audi Q7

Audi je synonymem pro precizní zpracování a nenápadnou eleganci, která dodává pocit jistoty na silnici. Řidiči ocení vyvážený jízdní projev a interiér, kde praktičnost potkává prémiový dojem.

Všechny informace

Bentley Bentayga

The Bentley Bentayga wraps top-tier luxury and SUV practicality into one impeccably finished package, with a hushed cabin and amenities that pamper both driver and passengers. It’s the sort of car that signals success with understatement — a tailored suit on wheels that makes long drives feel like first-class travel.

Všechny informace
Audi Q7
Bentley Bentayga

Náklady a spotřeba

Cena
2 086 200 - 2 972 900 Kč
Cena
5 235 900 - 6 805 600 Kč
Spotřeba l/100 km
3,8 - 11,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
13 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
81 - 82 km
Elektrický dojezd
50 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
17,3 kWh
co2
86 - 271 g/km
co2
294 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
75 - 85 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
4 - 5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
2 055 - 2 460 kg
Pohotovostní hmotnost
2 415 - 2 514 kg
Objem kufru
563 - 887 L
Objem kufru
484 L
Délka
-
Délka
5 125 - 5 305 mm
Šířka
1 970 mm
Šířka
1 998 mm
Výška
-
Výška
1 728 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 774 L
Užitečné zatížení
640 - 885 kg
Užitečné zatížení
736 - 835 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV, Benzín, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
231 - 507 HP
Výkon HP
462 - 550 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 - 7,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,5 - 5,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
254 - 290 km/h
Točivý moment
500 - 770 Nm
Točivý moment
700 - 770 Nm
Počet válců
6 - 8
Počet válců
6 - 8
Výkon kW
170 - 373 kW
Výkon kW
340 - 404 kW
Objem motoru
2 967 - 3 996 cm3
Objem motoru
2 995 - 3 996 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 020 - 2 022
Třída účinnosti CO2
G, B
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Audi
Značka
Bentley
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.