VS

Bentley Flying Spur vs Porsche Panamera ve srovnání

Porovnejte výkon (550 HP vs 782 HP), kufr a cenu (5 342 200 Kč vs 2 947 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Bentley Flying Spur nebo Porsche Panamera?

Bentley Flying Spur vs Porsche Panamera: nejdůležitější rozdíly

Bentley Flying Spur

Všechny informace

Porsche Panamera

  • podstatně levnější
  • viditelně vyšší výkon
  • trochu úspornější
  • výrazně delší dojezd
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • spíše lehčí
  • spíše větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Flying Spur

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Porsche Panamerapodstatně výhodu v ceně – začíná od 2 947 100 Kč , zatímco Bentley Flying Spur je dostupný od 5 342 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 2 395 129 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Porsche Panamera si vystačí s 3 L/100km a je tak trochu úspornější než Bentley Flying Spur s 3,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,3 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Porsche Panamera výrazně více: ujede až 97 km, tedy přibližně o 56 km více než Bentley Flying Spur.

Panamera

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruPorsche Panamera viditelně výhodu – nabízí 782 HP místo 550 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 232 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Porsche Panamera výrazně navrch – sprint zvládne za 2,9 s, zatímco Bentley Flying Spur potřebuje 4,1 s. Je tedy přibližně o 1,2 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Porsche Panamera mírně vpředu – dosahuje 325 km/h, zatímco Bentley Flying Spur končí na 318 km/h. Rozdíl činí přibližně 7 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Porsche Panamera táhne znatelně silněji a nabízí 1 000 Nm místo 770 Nm. Rozdíl činí přibližně 230 Nm.

Flying Spur

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 4 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Porsche Panamera spíše lehčí – 1 960 kg oproti 2 330 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 370 kg.

U objemu kufruPorsche Panamera spíše více místa – 494 L oproti 420 L. Rozdíl činí přibližně 74 L.

Také u užitečného zatíženíBentley Flying Spur spíše navrch – 650 kg oproti 545 kg. Rozdíl činí přibližně 105 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Porsche Panamera je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 947 100 Kč
Panamera

Porsche Panamera

  • Typ motoru : Benzín, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 353 - 782 HP
  • Spotřeba l/100 km : 3 - 12 L/100km
  • Elektrický dojezd : 83 - 97 km
Bentley Flying Spur
Porsche Panamera

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Bentley Flying Spur

The Bentley Flying Spur wraps landmark luxury and bespoke British craft into a sedan that feels like a private members' club you can park in your driveway. It delivers chauffeur-grade comfort wrapped in driver-focused poise, turning an ordinary commute into a memorably grand arrival.

Všechny informace

Porsche Panamera

The Porsche Panamera blends sports-car sharpness with luxury-sedan refinement, serving driving thrills up front while pampering passengers in the back. Poised, polished and mischievously quick, it’s the car for buyers who want exotic performance without losing everyday comfort.

Všechny informace
Bentley Flying Spur
Porsche Panamera

Náklady a spotřeba

Cena
5 342 200 - 5 501 700 Kč
Cena
2 947 100 - 6 263 800 Kč
Spotřeba l/100 km
3,3 - 12,7 L/100km
Spotřeba l/100 km
3 - 12 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
41 km
Elektrický dojezd
83 - 97 km
Kapacita baterie
18 kWh
Kapacita baterie
21,8 kWh
co2
75 - 288 g/km
co2
69 - 274 g/km
Objem nádrže
80 - 90 L
Objem nádrže
75 - 90 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
4
Počet sedadel
4
Dveře
4
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
2 330 - 2 505 kg
Pohotovostní hmotnost
1 960 - 2 535 kg
Objem kufru
420 L
Objem kufru
421 - 494 L
Délka
5 316 mm
Délka
5 052 - 5 204 mm
Šířka
2 013 mm
Šířka
1 937 mm
Výška
1 483 mm
Výška
1 415 - 1 428 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 255 - 1 385 L
Užitečné zatížení
525 - 650 kg
Užitečné zatížení
340 - 545 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plug-in hybrid, Benzín
Typ motoru
Benzín, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
544 - 550 HP
Výkon HP
353 - 782 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 - 4,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,9 - 5,3 s
Max. rychlost
285 - 318 km/h
Max. rychlost
270 - 325 km/h
Točivý moment
750 - 770 Nm
Točivý moment
500 - 1 000 Nm
Počet válců
6 - 8
Počet válců
6 - 8
Výkon kW
400 - 404 kW
Výkon kW
260 - 575 kW
Objem motoru
2 894 - 3 996 cm3
Objem motoru
2 894 - 3 996 cm3

Obecné

Modelový rok
2 021 - 2 022
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
B, G
Třída účinnosti CO2
G, B, C
Značka
Bentley
Značka
Porsche
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.