VS

BMW 1 Series vs Jeep Renegade ve srovnání

Porovnejte výkon (300 HP vs 240 HP), kufr a cenu (867 200 Kč vs 787 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 1 Series nebo Jeep Renegade?

BMW 1 Series vs Jeep Renegade: nejdůležitější rozdíly

BMW 1 Series

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu větší kufr
Všechny informace

Jeep Renegade

  • o něco levnější
  • výrazně úspornější
  • mírně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

1 Series

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Jeep Renegadeo něco výhodu v ceně – začíná od 787 400 Kč , zatímco BMW 1 Series je dostupný od 867 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 79 754 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Jeep Renegade si vystačí s 2,1 L/100km a je tak výrazně úspornější než BMW 1 Series s 4,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,2 L/100km na 100 km.

Renegade

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW 1 Series o něco výhodu – nabízí 300 HP místo 240 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 60 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 1 Series podstatně navrch – sprint zvládne za 4,9 s, zatímco Jeep Renegade potřebuje 7,1 s. Je tedy přibližně o 2,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 1 Series táhne znatelně silněji a nabízí 400 Nm místo 240 Nm. Rozdíl činí přibližně 160 Nm.

1 Series

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Jeep Renegade mírně lehčí – 1 420 kg oproti 1 465 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 45 kg.

U objemu kufruBMW 1 Series trochu více místa – 380 L oproti 351 L. Rozdíl činí přibližně 29 L.

Také u užitečného zatíženíJeep Renegade lehce navrch – 570 kg oproti 510 kg. Rozdíl činí přibližně 60 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Jeep Renegade tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 787 400 Kč
Renegade

Jeep Renegade

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 130 - 240 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,1 - 5,5 L/100km
  • Elektrický dojezd : 36 km
BMW 1 Series
Jeep Renegade

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 1 Series

BMW řady 1 přináší citlivé a přesné řízení spolu s kvalitním zpracováním interiéru, takže je zábavné i v každodenním provozu. Hodí se pro řidiče, kteří hledají prémiový pocit z jízdy v kompaktním balení.

Všechny informace

Jeep Renegade

Jeep Renegade je kompaktní SUV s odvážným designem typickým pro značku a výborně kombinuje městskou obratnost s možnostmi jízdy mimo zpevněné silnice. V interiéru nabídne praktické řešení, pohodlné sezení a širokou škálu výbav a doplňků, které usnadní každodenní provoz i víkendové výlety.

Všechny informace
BMW 1 Series
Jeep Renegade

Náklady a spotřeba

Cena
867 200 - 1 533 000 Kč
Cena
787 400 - 1 157 100 Kč
Spotřeba l/100 km
4,3 - 7,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,1 - 5,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
36 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
112 - 173 g/km
co2
48 - 125 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
36 - 48 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 465 - 1 625 kg
Pohotovostní hmotnost
1 420 - 1 770 kg
Objem kufru
300 - 380 L
Objem kufru
330 - 351 L
Délka
-
Délka
4 236 mm
Šířka
1 800 mm
Šířka
1 805 mm
Výška
-
Výška
1 684 - 1 718 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 277 - 1 297 L
Užitečné zatížení
475 - 510 kg
Užitečné zatížení
545 - 570 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel, Benzín MHEV, Diesel MHEV, Benzín
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
122 - 300 HP
Výkon HP
130 - 240 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 - 9,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,1 - 9,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
191 - 199 km/h
Točivý moment
230 - 400 Nm
Točivý moment
240 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
4
Výkon kW
90 - 221 kW
Výkon kW
96 - 177 kW
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3
Objem motoru
1 332 - 1 469 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
D, C, F
Třída účinnosti CO2
D, B
Značka
BMW
Značka
Jeep
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.