VS

BMW 2 Series Active Tourer vs Hyundai i20 ve srovnání

Porovnejte výkon (326 HP vs 90 HP), kufr a cenu (930 500 Kč vs 549 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 2 Series Active Tourer nebo Hyundai i20?

BMW 2 Series Active Tourer vs Hyundai i20: nejdůležitější rozdíly

BMW 2 Series Active Tourer

4,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně vyšší výkon
  • zásadně úspornější
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

Hyundai i20

4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • znatelně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

2 Series Active Tourer

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Hyundai i20zásadně výhodu v ceně – začíná od 549 400 Kč , zatímco BMW 2 Series Active Tourer je dostupný od 930 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 381 043 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 2 Series Active Tourer si vystačí s 2,9 L/100km a je tak zásadně úspornější než Hyundai i20 s 5,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,8 L/100km na 100 km.

i20

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW 2 Series Active Tourer značně výhodu – nabízí 326 HP místo 90 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 236 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 2 Series Active Tourer podstatně navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco Hyundai i20 potřebuje 11,5 s. Je tedy přibližně o 6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 2 Series Active Tourer táhne zásadně silněji a nabízí 477 Nm místo 172 Nm. Rozdíl činí přibližně 305 Nm.

2 Series Active Tourer

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Hyundai i20 znatelně lehčí – 1 145 kg oproti 1 545 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 400 kg.

U objemu kufruBMW 2 Series Active Tourer viditelně více místa – 470 L oproti 352 L. Rozdíl činí přibližně 118 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 2 Series Active Tourer trochu navrch – 505 kg oproti 465 kg. Rozdíl činí přibližně 40 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 2 Series Active Tourer vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 930 500 Kč
2 Series Active Tourer

BMW 2 Series Active Tourer

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 122 - 326 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,9 - 6,2 L/100km
  • Elektrický dojezd : 82 km
BMW 2 Series Active Tourer
Hyundai i20

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 2 Series Active Tourer

Bavorák je synonymem sportovního charakteru a řízení orientovaného na řidiče, s jistým podvozkem a dynamickým designem. Zároveň nabízí kvalitní zpracování interiéru, příjemnou ergonomii a prestižní image pro ty, kteří hledají kombinaci radosti z jízdy a praktického každodenního vozu.

Všechny informace

Hyundai i20

Hyundai i20 působí prakticky a vyrovnaně, s příjemným jízdním projevem a intuitivním ovládáním. Je to spolehlivá volba do města i na delší cesty, když chcete rozumnou spotřebu a dostatek prostoru pro každodenní potřeby.

Všechny informace
BMW 2 Series Active Tourer
Hyundai i20

Náklady a spotřeba

Cena
930 500 - 1 431 800 Kč
Cena
549 400 - 708 900 Kč
Spotřeba l/100 km
2,9 - 6,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
82 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
65 - 140 g/km
co2
128 - 129 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 545 - 1 920 kg
Pohotovostní hmotnost
1 145 - 1 170 kg
Objem kufru
406 - 470 L
Objem kufru
352 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 824 mm
Šířka
1 775 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
465 - 505 kg
Užitečné zatížení
455 - 465 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
122 - 326 HP
Výkon HP
90 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
11,5 - 12,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 477 Nm
Točivý moment
172 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
3
Výkon kW
90 - 240 kW
Výkon kW
66 kW
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3
Objem motoru
998 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
E, D, B
Třída účinnosti CO2
D
Značka
BMW
Značka
Hyundai
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.