VS

BMW 2 Series Active Tourer vs Opel Astra ve srovnání

Porovnejte výkon (326 HP vs 196 HP), kufr a cenu (930 500 Kč vs 835 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 2 Series Active Tourer nebo Opel Astra?

BMW 2 Series Active Tourer vs Opel Astra: nejdůležitější rozdíly

BMW 2 Series Active Tourer

4,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně vyšší výkon
  • výrazněji rychlejší z 0 na 100 km/h
  • lehce větší kufr
Všechny informace

Opel Astra

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco levnější
  • viditelně úspornější
  • zásadně delší dojezd
  • mírně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

2 Series Active Tourer

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Opel Astrao něco výhodu v ceně – začíná od 835 300 Kč , zatímco BMW 2 Series Active Tourer je dostupný od 930 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 95 198 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Opel Astra si vystačí s 2,2 L/100km a je tak viditelně úspornější než BMW 2 Series Active Tourer s 2,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,7 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Opel Astra zásadně více: ujede až 454 km, tedy přibližně o 372 km více než BMW 2 Series Active Tourer.

Astra

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW 2 Series Active Tourer znatelně výhodu – nabízí 326 HP místo 196 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 130 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 2 Series Active Tourer výrazněji navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco Opel Astra potřebuje 7,6 s. Je tedy přibližně o 2,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 2 Series Active Tourer táhne jasně silněji a nabízí 477 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 117 Nm.

2 Series Active Tourer

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Opel Astra mírně lehčí – 1 438 kg oproti 1 545 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 107 kg.

U objemu kufruBMW 2 Series Active Tourer lehce více místa – 470 L oproti 422 L. Rozdíl činí přibližně 48 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 2 Series Active Tourer minimálně navrch – 505 kg oproti 502 kg. Rozdíl činí přibližně 3 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Opel Astra je v celkovém hodnocení jasně vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 835 300 Kč
Astra

Opel Astra

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel, Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 130 - 196 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,2 - 4,9 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,3 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 83 - 454 km
BMW 2 Series Active Tourer
Opel Astra

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 2 Series Active Tourer

Bavorák je synonymem sportovního charakteru a řízení orientovaného na řidiče, s jistým podvozkem a dynamickým designem. Zároveň nabízí kvalitní zpracování interiéru, příjemnou ergonomii a prestižní image pro ty, kteří hledají kombinaci radosti z jízdy a praktického každodenního vozu.

Všechny informace

Opel Astra

Opel Astra je praktické a vyvážené kompaktní auto, které v běžném provozu nabízí příjemnou a pohodlnou jízdu s důrazem na spolehlivost. Interiér je promyšlený a ergonomický s moderními asistenčními funkcemi, takže se hodí jak do města, tak na delší cesty.

Všechny informace
BMW 2 Series Active Tourer
Opel Astra

Náklady a spotřeba

Cena
930 500 - 1 431 800 Kč
Cena
835 300 - 1 119 800 Kč
Spotřeba l/100 km
2,9 - 6,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,2 - 4,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,3 kWh/100km
Elektrický dojezd
82 km
Elektrický dojezd
83 - 454 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
65 - 140 g/km
co2
0 - 130 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 545 - 1 920 kg
Pohotovostní hmotnost
1 438 - 1 733 kg
Objem kufru
406 - 470 L
Objem kufru
310 - 422 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 824 mm
Šířka
1 859 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
465 - 505 kg
Užitečné zatížení
438 - 502 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel, Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
122 - 326 HP
Výkon HP
130 - 196 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,6 - 10,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 477 Nm
Točivý moment
230 - 360 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
90 - 240 kW
Výkon kW
96 - 144 kW
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 598 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
E, D, B
Třída účinnosti CO2
C, B, D, A
Značka
BMW
Značka
Opel
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.