VS

BMW 2 Series vs SsangYong Korando ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 190 HP), kufr a cenu (1 157 100 Kč vs 797 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 2 Series nebo SsangYong Korando?

BMW 2 Series vs SsangYong Korando: nejdůležitější rozdíly

BMW 2 Series

  • podstatně vyšší výkon
  • výrazně úspornější
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

SsangYong Korando

4,4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • trochu lehčí
  • znatelně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

2 Series

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

SsangYong Korandozásadně výhodu v ceně – začíná od 797 300 Kč , zatímco BMW 2 Series je dostupný od 1 157 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 359 775 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 2 Series si vystačí s 4,9 L/100km a je tak výrazně úspornější než SsangYong Korando s 7,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,6 L/100km na 100 km.

Korando

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW 2 Series podstatně výhodu – nabízí 530 HP místo 190 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 340 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 2 Series podstatně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco SsangYong Korando potřebuje 8,4 s. Je tedy přibližně o 4,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 2 Series táhne výrazně silněji a nabízí 650 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 290 Nm.

2 Series

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: SsangYong Korando nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je SsangYong Korando trochu lehčí – 1 517 kg oproti 1 560 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 43 kg.

U objemu kufruSsangYong Korando znatelně více místa – 551 L oproti 390 L. Rozdíl činí přibližně 161 L.

Také u užitečného zatíženíSsangYong Korando o něco navrch – 463 kg oproti 400 kg. Rozdíl činí přibližně 63 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 2 Series je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 157 100 Kč
2 Series

BMW 2 Series

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 156 - 530 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,9 - 10 L/100km
BMW 2 Series
SsangYong Korando

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 2 Series

BMW, často přezdívaná béemka, je značka známá pro rafinovaný řidičský zážitek a precizní jízdní vlastnosti. V interiéru klade důraz na řidiče a spojuje pocit luxusu s dynamikou vhodnou pro každodenní i delší jízdy.

Všechny informace

SsangYong Korando

SsangYong je jihokorejská značka známá především svými odolnými SUV, která oslovují zákazníky hledající praktičnost a solidní poměr ceny a užitku. Jejich vozy vsází na prostornost a komfort, přičemž design a technika bývají spíše konzervativní než okázalé.

Všechny informace
BMW 2 Series
SsangYong Korando

Náklady a spotřeba

Cena
1 157 100 - 2 911 600 Kč
Cena
797 300 - 1 240 400 Kč
Spotřeba l/100 km
4,9 - 10 L/100km
Spotřeba l/100 km
7,5 - 8,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,8 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
339 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
129 - 226 g/km
co2
0 - 197 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
50 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
SUV
Počet sedadel
4
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 560 - 1 830 kg
Pohotovostní hmotnost
1 517 - 1 840 kg
Objem kufru
390 L
Objem kufru
551 L
Délka
-
Délka
4 450 - 4 465 mm
Šířka
1 838 - 1 887 mm
Šířka
1 870 mm
Výška
-
Výška
1 620 - 1 645 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 248 L
Užitečné zatížení
350 - 400 kg
Užitečné zatížení
410 - 463 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín, Elektro
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
156 - 530 HP
Výkon HP
163 - 190 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 8,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
156 - 191 km/h
Točivý moment
250 - 650 Nm
Točivý moment
260 - 360 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
4
Výkon kW
115 - 390 kW
Výkon kW
120 - 140 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
1 497 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2 021 - 2 023
Třída účinnosti CO2
D, E, G
Třída účinnosti CO2
F, G, A
Značka
BMW
Značka
SsangYong
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.