VS

BMW 3 Series Saloon vs Bentley Flying Spur ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 550 HP), kufr a cenu (1 179 800 Kč vs 5 342 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 3 Series Saloon nebo Bentley Flying Spur?

BMW 3 Series Saloon vs Bentley Flying Spur: nejdůležitější rozdíly

BMW 3 Series Saloon

  • podstatně levnější
  • výrazněji úspornější
  • výrazně delší dojezd
  • lehce rychlejší z 0 na 100 km/h
  • podstatně lehčí
  • o něco větší kufr
Všechny informace

Bentley Flying Spur

  • mírně vyšší výkon
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

3 Series Saloon

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

BMW 3 Series Saloonpodstatně výhodu v ceně – začíná od 1 179 800 Kč , zatímco Bentley Flying Spur je dostupný od 5 342 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 4 162 359 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 3 Series Saloon si vystačí s 2,4 L/100km a je tak výrazněji úspornější než Bentley Flying Spur s 3,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,9 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje BMW 3 Series Saloon výrazně více: ujede až 101 km, tedy přibližně o 60 km více než Bentley Flying Spur.

Flying Spur

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBentley Flying Spur mírně výhodu – nabízí 550 HP místo 530 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 20 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 3 Series Saloon lehce navrch – sprint zvládne za 3,5 s, zatímco Bentley Flying Spur potřebuje 4,1 s. Je tedy přibližně o 0,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Bentley Flying Spur táhne trochu silněji a nabízí 770 Nm místo 700 Nm. Rozdíl činí přibližně 70 Nm.

3 Series Saloon

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: BMW 3 Series Saloon nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je BMW 3 Series Saloon podstatně lehčí – 1 575 kg oproti 2 330 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 755 kg.

U objemu kufruBMW 3 Series Saloon o něco více místa – 480 L oproti 420 L. Rozdíl činí přibližně 60 L.

Také u užitečného zatíženíBentley Flying Spur znatelně navrch – 650 kg oproti 495 kg. Rozdíl činí přibližně 155 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 3 Series Saloon překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 179 800 Kč
3 Series Saloon

BMW 3 Series Saloon

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 150 - 530 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,4 - 10,1 L/100km
  • Elektrický dojezd : 96 - 101 km
BMW 3 Series Saloon
Bentley Flying Spur

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 3 Series Saloon

The BMW 3 Series saloon is a driver's car in a suit, blending poised handling with a cabin that feels more premium than its practicality suggests. It’s composed enough for daily duties yet playful enough to keep weekend drives interesting, making it a sensible choice for buyers who still want to have fun.

Všechny informace

Bentley Flying Spur

The Bentley Flying Spur wraps landmark luxury and bespoke British craft into a sedan that feels like a private members' club you can park in your driveway. It delivers chauffeur-grade comfort wrapped in driver-focused poise, turning an ordinary commute into a memorably grand arrival.

Všechny informace
BMW 3 Series Saloon
Bentley Flying Spur

Náklady a spotřeba

Cena
1 179 800 - 2 688 800 Kč
Cena
5 342 200 - 5 501 700 Kč
Spotřeba l/100 km
2,4 - 10,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
3,3 - 12,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
96 - 101 km
Elektrický dojezd
41 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
18 kWh
co2
54 - 227 g/km
co2
75 - 288 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
80 - 90 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
4
Pohotovostní hmotnost
1 575 - 1 960 kg
Pohotovostní hmotnost
2 330 - 2 505 kg
Objem kufru
375 - 480 L
Objem kufru
420 L
Délka
-
Délka
5 316 mm
Šířka
1 827 - 1 903 mm
Šířka
2 013 mm
Výška
-
Výška
1 483 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
405 - 495 kg
Užitečné zatížení
525 - 650 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Plug-in hybrid, Benzín
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
150 - 530 HP
Výkon HP
544 - 550 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 - 4,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
285 - 318 km/h
Točivý moment
250 - 700 Nm
Točivý moment
750 - 770 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
6 - 8
Výkon kW
110 - 390 kW
Výkon kW
400 - 404 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
2 894 - 3 996 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2 021 - 2 022
Třída účinnosti CO2
D, E, F, G, B
Třída účinnosti CO2
B, G
Značka
BMW
Značka
Bentley
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.