VS

BMW 3 Series Saloon vs Lynk & Co 08 ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 350 HP), kufr a cenu (1 179 800 Kč vs 1 417 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 3 Series Saloon nebo Lynk & Co 08?

BMW 3 Series Saloon vs Lynk & Co 08: nejdůležitější rozdíly

BMW 3 Series Saloon

  • znatelně levnější
  • jasně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • viditelně lehčí
Všechny informace

Lynk & Co 08

4,8 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně úspornější
  • značně delší dojezd
  • spíše větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

3 Series Saloon

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

BMW 3 Series Saloonznatelně výhodu v ceně – začíná od 1 179 800 Kč , zatímco Lynk & Co 08 je dostupný od 1 417 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 237 867 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Lynk & Co 08 si vystačí s 0,9 L/100km a je tak zásadně úspornější než BMW 3 Series Saloon s 2,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,5 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Lynk & Co 08 značně více: ujede až 200 km, tedy přibližně o 99 km více než BMW 3 Series Saloon.

08

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW 3 Series Saloon jasně výhodu – nabízí 530 HP místo 350 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 180 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 3 Series Saloon výrazně navrch – sprint zvládne za 3,5 s, zatímco Lynk & Co 08 potřebuje 6,8 s. Je tedy přibližně o 3,3 s rychlejší.

3 Series Saloon

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je BMW 3 Series Saloon viditelně lehčí – 1 575 kg oproti 2 112 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 537 kg.

U objemu kufruLynk & Co 08 spíše více místa – 540 L oproti 480 L. Rozdíl činí přibližně 60 L.

Také u užitečného zatíženíLynk & Co 08 mírně navrch – 500 kg oproti 495 kg. Rozdíl činí přibližně 5 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Lynk & Co 08 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 417 700 Kč
08

Lynk & Co 08

  • Typ motoru Plug-in hybrid
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon předních kol
  • Výkon HP 350 HP
  • Spotřeba l/100 km 0,9 L/100km
  • Elektrický dojezd 200 km
BMW 3 Series Saloon
Lynk & Co 08

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 3 Series Saloon

BMW řady tři sedan nabízí vyváženou kombinaci sportovního řízení a každodenního pohodlí, díky čemuž je často volbou těch, kteří chtějí dynamiku bez kompromisů v komfortu. Interiér působí kvalitně a ergonomicky s důrazem na řidiče, zatímco praktičnost a všestranný charakter vozu ho předurčují pro práci i volný čas.

Všechny informace

Lynk & Co 08

Lynk & Co 08 působí odvážně a moderně, kombinuje robustní vzhled s prémiovým nádechem, který zaujme ve městě i na delších cestách. Interiér klade důraz na praktičnost a intuitivní technologie, při jízdě pak nabízí pohodlí a jistotu, aniž by působil přehnaně konzervativně.

Všechny informace
BMW 3 Series Saloon
Lynk & Co 08

Náklady a spotřeba

Cena
1 179 800 - 2 724 300 Kč
Cena
1 417 700 - 1 519 000 Kč
Spotřeba l/100 km
2,4 - 10,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
0,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
96 - 101 km
Elektrický dojezd
200 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
54 - 227 g/km
co2
23 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 575 - 1 960 kg
Pohotovostní hmotnost
2 112 kg
Objem kufru
375 - 480 L
Objem kufru
540 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 827 - 1 903 mm
Šířka
1 915 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
405 - 495 kg
Užitečné zatížení
500 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická, Manuální
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
150 - 530 HP
Výkon HP
350 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 700 Nm
Točivý moment
-
Počet válců
4 - 6
Počet válců
4
Výkon kW
110 - 390 kW
Výkon kW
257 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
1 499 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
D, E, F, G, B
Třída účinnosti CO2
B
Značka
BMW
Značka
Lynk & Co
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.