VS

BMW 3 Series Saloon vs Opel Astra Sports Tourer ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 196 HP), kufr a cenu (1 179 800 Kč vs 885 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 3 Series Saloon nebo Opel Astra Sports Tourer?

BMW 3 Series Saloon vs Opel Astra Sports Tourer: nejdůležitější rozdíly

BMW 3 Series Saloon

  • značně vyšší výkon
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Opel Astra Sports Tourer

4,4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně levnější
  • mírně úspornější
  • zásadně delší dojezd
  • trochu lehčí
  • spíše větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

3 Series Saloon

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Opel Astra Sports Tourerviditelně výhodu v ceně – začíná od 885 900 Kč , zatímco BMW 3 Series Saloon je dostupný od 1 179 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 293 948 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Opel Astra Sports Tourer si vystačí s 2,3 L/100km a je tak mírně úspornější než BMW 3 Series Saloon s 2,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,1 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Opel Astra Sports Tourer zásadně více: ujede až 445 km, tedy přibližně o 344 km více než BMW 3 Series Saloon.

Astra Sports Tourer

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW 3 Series Saloon značně výhodu – nabízí 530 HP místo 196 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 334 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 3 Series Saloon značně navrch – sprint zvládne za 3,5 s, zatímco Opel Astra Sports Tourer potřebuje 7,7 s. Je tedy přibližně o 4,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 3 Series Saloon táhne zásadně silněji a nabízí 700 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 340 Nm.

3 Series Saloon

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Opel Astra Sports Tourer trochu lehčí – 1 438 kg oproti 1 575 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 137 kg.

U objemu kufruOpel Astra Sports Tourer spíše více místa – 597 L oproti 480 L. Rozdíl činí přibližně 117 L.

Také u užitečného zatíženíOpel Astra Sports Tourer mírně navrch – 502 kg oproti 495 kg. Rozdíl činí přibližně 7 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 3 Series Saloon překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 179 800 Kč
3 Series Saloon

BMW 3 Series Saloon

  • Typ motoru Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka Automatická, Manuální
  • Typ pohonu Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 150 - 530 HP
  • Spotřeba l/100 km 2,4 - 10,1 L/100km
  • Elektrický dojezd 96 - 101 km
BMW 3 Series Saloon
Opel Astra Sports Tourer

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 3 Series Saloon

BMW řady tři sedan nabízí vyváženou kombinaci sportovního řízení a každodenního pohodlí, díky čemuž je často volbou těch, kteří chtějí dynamiku bez kompromisů v komfortu. Interiér působí kvalitně a ergonomicky s důrazem na řidiče, zatímco praktičnost a všestranný charakter vozu ho předurčují pro práci i volný čas.

Všechny informace

Opel Astra Sports Tourer

Astra Sports Tourer je praktické kombi s prostorným a variabilním interiérem, které vyhoví rodinným potřebám i delším cestám. Na silnici působí kultivovaně a stabilně, přičemž nabídne pohodlné svezení a jednoduché ovládání.

Všechny informace
BMW 3 Series Saloon
Opel Astra Sports Tourer

Náklady a spotřeba

Cena
1 179 800 - 2 724 300 Kč
Cena
885 900 - 1 170 500 Kč
Spotřeba l/100 km
2,4 - 10,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,3 - 5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,6 kWh/100km
Elektrický dojezd
96 - 101 km
Elektrický dojezd
83 - 445 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
54 - 227 g/km
co2
0 - 132 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
Kombi
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 575 - 1 960 kg
Pohotovostní hmotnost
1 438 - 1 765 kg
Objem kufru
375 - 480 L
Objem kufru
466 - 597 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 827 - 1 903 mm
Šířka
1 859 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
405 - 495 kg
Užitečné zatížení
434 - 502 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel, Elektro
Převodovka
Automatická, Manuální
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
150 - 530 HP
Výkon HP
130 - 196 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,7 - 10,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 700 Nm
Točivý moment
230 - 360 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
110 - 390 kW
Výkon kW
96 - 144 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 598 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
D, E, F, G, B
Třída účinnosti CO2
C, B, D, A
Značka
BMW
Značka
Opel
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.