VS

BMW 3 Series Touring vs Kia EV6 ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 609 HP), kufr a cenu (1 212 800 Kč vs 1 139 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 3 Series Touring nebo Kia EV6?

BMW 3 Series Touring vs Kia EV6: nejdůležitější rozdíly

BMW 3 Series Touring

4,3 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • spíše lehčí
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Kia EV6

5 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně levnější
  • spíše vyšší výkon
  • podstatně delší dojezd
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

3 Series Touring

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Kia EV6mírně výhodu v ceně – začíná od 1 139 100 Kč , zatímco BMW 3 Series Touring je dostupný od 1 212 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 73 677 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Kia EV6 podstatně více: ujede až 582 km, tedy přibližně o 485 km více než BMW 3 Series Touring.

EV6

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruKia EV6 spíše výhodu – nabízí 609 HP místo 530 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 79 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Kia EV6 minimálně navrch – sprint zvládne za 3,5 s, zatímco BMW 3 Series Touring potřebuje 3,6 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Kia EV6 táhne trochu silněji a nabízí 770 Nm místo 700 Nm. Rozdíl činí přibližně 70 Nm.

3 Series Touring

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je BMW 3 Series Touring spíše lehčí – 1 650 kg oproti 1 955 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 305 kg.

U objemu kufruBMW 3 Series Touring minimálně více místa – 500 L oproti 490 L. Rozdíl činí přibližně 10 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 3 Series Touring o něco navrch – 520 kg oproti 450 kg. Rozdíl činí přibližně 70 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Kia EV6 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 139 100 Kč
EV6

Kia EV6

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 170 - 609 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,9 - 20,9 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 428 - 582 km
BMW 3 Series Touring
Kia EV6

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 3 Series Touring

BMW řady 3 Touring kombinuje elegantní linie typické pro řadu 3 s praktičností prostorného kombíku a nabízí vyvážené jízdní vlastnosti s důrazem na komfort. Interiér působí prémiově a promyšleně, s variabilním zavazadlovým prostorem a moderními funkcemi, takže je to skvělá volba pro ty, kdo chtějí sportovní dojem bez kompromisů v užitku.

Všechny informace

Kia EV6

Kia EV6 je elektrický crossover s dynamickým designem a prostorným interiérem, který působí moderně a sportovně zároveň. V reálném provozu nabízí plynulou jízdu, rychlé nabíjení a praktičnost vhodnou jak na každodenní dojíždění, tak na delší výlety.

Všechny informace
BMW 3 Series Touring
Kia EV6

Náklady a spotřeba

Cena
1 212 800 - 2 714 100 Kč
Cena
1 139 100 - 1 772 000 Kč
Spotřeba l/100 km
2,5 - 10,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,9 - 20,9 kWh/100km
Elektrický dojezd
91 - 97 km
Elektrický dojezd
428 - 582 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
57 - 233 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 650 - 2 025 kg
Pohotovostní hmotnost
1 955 - 2 220 kg
Objem kufru
410 - 500 L
Objem kufru
480 - 490 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 827 - 1 903 mm
Šířka
1 880 - 1 890 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
430 - 520 kg
Užitečné zatížení
440 - 450 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
150 - 530 HP
Výkon HP
170 - 609 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,6 - 8,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 8,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 700 Nm
Točivý moment
350 - 770 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
-
Výkon kW
110 - 390 kW
Výkon kW
125 - 448 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
D, E, F, G, B
Třída účinnosti CO2
A
Značka
BMW
Značka
Kia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.