VS

BMW 3 Series Touring vs Mercedes CLE Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 313 HP), kufr a cenu (1 212 800 Kč vs 1 765 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 3 Series Touring nebo Mercedes CLE Coupe?

BMW 3 Series Touring vs Mercedes CLE Coupe: nejdůležitější rozdíly

BMW 3 Series Touring

4,3 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • výrazně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • výrazněji lehčí
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

Mercedes CLE Coupe

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco úspornější
  • spíše delší dojezd
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

3 Series Touring

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

BMW 3 Series Touringpodstatně výhodu v ceně – začíná od 1 212 800 Kč , zatímco Mercedes CLE Coupe je dostupný od 1 765 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 552 804 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes CLE Coupe si vystačí s 2,2 L/100km a je tak o něco úspornější než BMW 3 Series Touring s 2,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,3 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes CLE Coupe spíše více: ujede až 113 km, tedy přibližně o 16 km více než BMW 3 Series Touring.

CLE Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruBMW 3 Series Touring výrazně výhodu – nabízí 530 HP místo 313 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 217 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 3 Series Touring výrazně navrch – sprint zvládne za 3,6 s, zatímco Mercedes CLE Coupe potřebuje 6,3 s. Je tedy přibližně o 2,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 3 Series Touring táhne znatelně silněji a nabízí 700 Nm místo 550 Nm. Rozdíl činí přibližně 150 Nm.

3 Series Touring

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: BMW 3 Series Touring nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je BMW 3 Series Touring výrazněji lehčí – 1 650 kg oproti 2 175 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 525 kg.

U objemu kufruBMW 3 Series Touring podstatně více místa – 500 L oproti 290 L. Rozdíl činí přibližně 210 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 3 Series Touring výrazněji navrch – 520 kg oproti 405 kg. Rozdíl činí přibližně 115 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 3 Series Touring nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 212 800 Kč
3 Series Touring

BMW 3 Series Touring

  • Typ motoru Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 150 - 530 HP
  • Spotřeba l/100 km 2,5 - 10,3 L/100km
  • Elektrický dojezd 91 - 97 km
BMW 3 Series Touring
Mercedes CLE Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 3 Series Touring

BMW řady 3 Touring kombinuje elegantní linie typické pro řadu 3 s praktičností prostorného kombíku a nabízí vyvážené jízdní vlastnosti s důrazem na komfort. Interiér působí prémiově a promyšleně, s variabilním zavazadlovým prostorem a moderními funkcemi, takže je to skvělá volba pro ty, kdo chtějí sportovní dojem bez kompromisů v užitku.

Všechny informace

Mercedes CLE Coupe

Mercedes CLE Coupé svým elegantním profilem a vyváženou stavbou podvozku nabízí kombinaci luxusu a řízené jízdní dynamiky, která osloví řidiče hledající styl i radost z jízdy. Interiér se vyznačuje kvalitními materiály a promyšlenou ergonomií, takže dlouhé i krátké trasy probíhají v komfortu a s pocitem prestiže.

Všechny informace
BMW 3 Series Touring
Mercedes CLE Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 212 800 - 2 757 200 Kč
Cena
1 765 600 - 1 922 400 Kč
Spotřeba l/100 km
2,5 - 10,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
91 - 97 km
Elektrický dojezd
113 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
57 - 233 g/km
co2
49 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 650 - 2 025 kg
Pohotovostní hmotnost
2 175 kg
Objem kufru
410 - 500 L
Objem kufru
290 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 827 - 1 903 mm
Šířka
1 861 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
430 - 520 kg
Užitečné zatížení
405 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
150 - 530 HP
Výkon HP
313 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,6 - 8,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 700 Nm
Točivý moment
550 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
4
Výkon kW
110 - 390 kW
Výkon kW
230 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
1 999 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
D, E, F, G, B
Třída účinnosti CO2
B
Značka
BMW
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.