VS

BMW 4 Series Convertible vs Mercedes CLE Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 313 HP), kufr a cenu (1 539 400 Kč vs 1 765 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 4 Series Convertible nebo Mercedes CLE Coupe?

BMW 4 Series Convertible vs Mercedes CLE Coupe: nejdůležitější rozdíly

BMW 4 Series Convertible

  • o něco levnější
  • zásadně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně lehčí
  • výrazněji větší kufr
Všechny informace

Mercedes CLE Coupe

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně úspornější
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

4 Series Convertible

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

BMW 4 Series Convertibleo něco výhodu v ceně – začíná od 1 539 400 Kč , zatímco Mercedes CLE Coupe je dostupný od 1 765 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 226 195 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes CLE Coupe si vystačí s 2,2 L/100km a je tak značně úspornější než BMW 4 Series Convertible s 5,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 3 L/100km na 100 km.

CLE Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruBMW 4 Series Convertible zásadně výhodu – nabízí 530 HP místo 313 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 217 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 4 Series Convertible podstatně navrch – sprint zvládne za 3,7 s, zatímco Mercedes CLE Coupe potřebuje 6,3 s. Je tedy přibližně o 2,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 4 Series Convertible táhne výrazněji silněji a nabízí 700 Nm místo 550 Nm. Rozdíl činí přibližně 150 Nm.

4 Series Convertible

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 4 osob.

U pohotovostní hmotnosti je BMW 4 Series Convertible jasně lehčí – 1 765 kg oproti 2 175 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 410 kg.

U objemu kufruBMW 4 Series Convertible výrazněji více místa – 385 L oproti 290 L. Rozdíl činí přibližně 95 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 4 Series Convertible mírně navrch – 420 kg oproti 405 kg. Rozdíl činí přibližně 15 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes CLE Coupe je jen o vlásek vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 765 600 Kč
CLE Coupe

Mercedes CLE Coupe

  • Typ motoru : Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 313 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,2 L/100km
  • Elektrický dojezd : 113 km
BMW 4 Series Convertible
Mercedes CLE Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 4 Series Convertible

The BMW 4 Series Convertible blends coupe-like elegance with open-top drama, its sleek profile and distinctive grille demanding attention whether the roof’s up or down. Behind the wheel it serves up taut handling and a refined ride, making it a rewarding choice for drivers who want sporty character without sacrificing everyday comfort — and yes, it looks spectacular when you drop the top.

Všechny informace

Mercedes CLE Coupe

The Mercedes CLE Coupe slides between sporty and sophisticated with a swooping silhouette that turns heads without shouting, and a cabin that feels both luxurious and intelligently laid out. It’s ideal for buyers who want grand-tourer comfort with a playful driving character—chic enough for the weekend, sensible enough for the daily run, and guaranteed to spark a few “what is that?” conversations.

Všechny informace
BMW 4 Series Convertible
Mercedes CLE Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 539 400 - 2 853 400 Kč
Cena
1 765 600 - 1 922 400 Kč
Spotřeba l/100 km
5,2 - 10,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
113 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
136 - 231 g/km
co2
49 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kabriolet
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
4
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 765 - 2 055 kg
Pohotovostní hmotnost
2 175 kg
Objem kufru
385 L
Objem kufru
290 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 852 - 1 887 mm
Šířka
1 861 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
345 - 420 kg
Užitečné zatížení
405 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
184 - 530 HP
Výkon HP
313 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 - 8,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
300 - 700 Nm
Točivý moment
550 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
4
Výkon kW
135 - 390 kW
Výkon kW
230 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
1 999 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
E, F, G
Třída účinnosti CO2
B
Značka
BMW
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.