VS

BMW 4 Series Convertible vs MG MG4 ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 435 HP), kufr a cenu (1 539 400 Kč vs 1 088 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 4 Series Convertible nebo MG MG4?

BMW 4 Series Convertible vs MG MG4: nejdůležitější rozdíly

BMW 4 Series Convertible

  • lehce vyšší výkon
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

MG MG4

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • minimálně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

4 Series Convertible

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

MG MG4výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 088 400 Kč , zatímco BMW 4 Series Convertible je dostupný od 1 539 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 450 923 Kč.

MG4

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW 4 Series Convertible lehce výhodu – nabízí 530 HP místo 435 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 95 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 4 Series Convertible minimálně navrch – sprint zvládne za 3,7 s, zatímco MG MG4 potřebuje 3,8 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 4 Series Convertible táhne spíše silněji a nabízí 700 Nm místo 600 Nm. Rozdíl činí přibližně 100 Nm.

4 Series Convertible

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: MG MG4 nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je MG MG4 minimálně lehčí – 1 755 kg oproti 1 765 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 10 kg.

Také u užitečného zatíženíMG MG4 trochu navrch – 448 kg oproti 420 kg. Rozdíl činí přibližně 28 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

MG MG4 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 088 400 Kč
MG4

MG MG4

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 190 - 435 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 16,1 - 19 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 405 - 545 km
BMW 4 Series Convertible
MG MG4

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 4 Series Convertible

The BMW 4 Series Convertible blends coupe-like elegance with open-top drama, its sleek profile and distinctive grille demanding attention whether the roof’s up or down. Behind the wheel it serves up taut handling and a refined ride, making it a rewarding choice for drivers who want sporty character without sacrificing everyday comfort — and yes, it looks spectacular when you drop the top.

Všechny informace

MG MG4

MG4 je kompaktní elektromobil, který kombinuje praktický vnitřní prostor s příjemnou a sebevědomou jízdou pro každodenní použití. Moderní design karoserie a přehledné ovládací prvky v interiéru dělají z MG4 rozumnou volbu pro ty, kdo hledají dostupné a uživatelsky přívětivé auto.

Všechny informace
BMW 4 Series Convertible
MG MG4

Náklady a spotřeba

Cena
1 539 400 - 2 853 400 Kč
Cena
1 088 400 - 1 189 700 Kč
Spotřeba l/100 km
5,2 - 10,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,1 - 19 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
405 - 545 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
136 - 231 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kabriolet
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
4
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 765 - 2 055 kg
Pohotovostní hmotnost
1 755 - 1 810 kg
Objem kufru
385 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 852 - 1 887 mm
Šířka
1 836 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
345 - 420 kg
Užitečné zatížení
448 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
184 - 530 HP
Výkon HP
190 - 435 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 - 8,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,5 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
300 - 700 Nm
Točivý moment
350 - 600 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
-
Výkon kW
135 - 390 kW
Výkon kW
140 - 320 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
E, F, G
Třída účinnosti CO2
A
Značka
BMW
Značka
MG
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.