VS

BMW 4 Series Coupe vs VW Golf ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 325 HP), kufr a cenu (1 349 500 Kč vs 835 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 4 Series Coupe nebo VW Golf?

BMW 4 Series Coupe vs VW Golf: nejdůležitější rozdíly

BMW 4 Series Coupe

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • spíše větší kufr
Všechny informace

VW Golf

4,6 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • podstatně úspornější
  • jasně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

4 Series Coupe

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

VW Golfznačně výhodu v ceně – začíná od 835 400 Kč , zatímco BMW 4 Series Coupe je dostupný od 1 349 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 514 092 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Golf si vystačí s 1,1 L/100km a je tak podstatně úspornější než BMW 4 Series Coupe s 4,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,7 L/100km na 100 km.

Golf

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW 4 Series Coupe viditelně výhodu – nabízí 530 HP místo 325 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 205 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 4 Series Coupe výrazně navrch – sprint zvládne za 3,5 s, zatímco VW Golf potřebuje 5,3 s. Je tedy přibližně o 1,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 4 Series Coupe táhne znatelně silněji a nabízí 700 Nm místo 420 Nm. Rozdíl činí přibližně 280 Nm.

4 Series Coupe

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: VW Golf nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je VW Golf jasně lehčí – 1 307 kg oproti 1 600 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 293 kg.

U objemu kufruBMW 4 Series Coupe spíše více místa – 440 L oproti 381 L. Rozdíl činí přibližně 59 L.

Také u užitečného zatíženíVW Golf o něco navrch – 508 kg oproti 415 kg. Rozdíl činí přibližně 93 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Golf je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 835 400 Kč
Golf

VW Golf

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 116 - 325 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,1 - 7,6 L/100km
  • Elektrický dojezd : 131 - 143 km
BMW 4 Series Coupe
VW Golf

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 4 Series Coupe

The BMW 4 Series Coupe blends aggressive styling with a driver-focused cabin, making even the humdrum commute feel like a short track day. It balances sharp handling and grown-up comfort with a dash of theatrical flair, so you get sportscar charisma without the drama of constant sacrifices.

Všechny informace

VW Golf

Golf je spolehlivý a praktický hatchback, který nabízí vyvážený kompromis mezi komfortem, ovladatelností a každodenní užitností. Je to rozumná volba pro ty, kdo hledají nenáročné a dobře zpracované auto, které se snadno přizpůsobí různým potřebám.

Všechny informace
BMW 4 Series Coupe
VW Golf

Náklady a spotřeba

Cena
1 349 500 - 2 739 500 Kč
Cena
835 400 - 1 380 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,8 - 10 L/100km
Spotřeba l/100 km
1,1 - 7,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
131 - 143 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
126 - 226 g/km
co2
25 - 173 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
4
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 600 - 1 895 kg
Pohotovostní hmotnost
1 307 - 1 662 kg
Objem kufru
440 L
Objem kufru
273 - 381 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 852 - 1 887 mm
Šířka
1 789 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
355 - 415 kg
Užitečné zatížení
438 - 508 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
184 - 530 HP
Výkon HP
116 - 325 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 7,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,3 - 10,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
300 - 700 Nm
Točivý moment
220 - 420 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
4
Výkon kW
135 - 390 kW
Výkon kW
85 - 239 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
1 498 - 1 984 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
D, E, F, G
Třída účinnosti CO2
D, C, F, B
Značka
BMW
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.