VS

BMW 8 Series Convertible vs Chevrolet Corvette Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (625 HP vs 680 HP), kufr a cenu (2 936 900 Kč vs 2 731 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 8 Series Convertible nebo Chevrolet Corvette Coupe?

BMW 8 Series Convertible vs Chevrolet Corvette Coupe: nejdůležitější rozdíly

BMW 8 Series Convertible

  • zásadně úspornější
Všechny informace

Chevrolet Corvette Coupe

  • minimálně levnější
  • minimálně vyšší výkon
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • o něco lehčí
  • mírně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

8 Series Convertible

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Chevrolet Corvette Coupeminimálně výhodu v ceně – začíná od 2 731 900 Kč , zatímco BMW 8 Series Convertible je dostupný od 2 936 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 205 080 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 8 Series Convertible si vystačí s 6,9 L/100km a je tak zásadně úspornější než Chevrolet Corvette Coupe s 12,6 L/100km. Rozdíl je přibližně 5,7 L/100km na 100 km.

Corvette Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruChevrolet Corvette Coupe minimálně výhodu – nabízí 680 HP místo 625 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 55 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Chevrolet Corvette Coupe viditelně navrch – sprint zvládne za 2,7 s, zatímco BMW 8 Series Convertible potřebuje 3,3 s. Je tedy přibližně o 0,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Chevrolet Corvette Coupe táhne trochu silněji a nabízí 806 Nm místo 750 Nm. Rozdíl činí přibližně 56 Nm.

8 Series Convertible

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: BMW 8 Series Convertible nabízí více míst k sezení – 4 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Chevrolet Corvette Coupe o něco lehčí – 1 730 kg oproti 1 915 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 185 kg.

U objemu kufruChevrolet Corvette Coupe mírně více místa – 357 L oproti 350 L. Rozdíl činí přibližně 7 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 8 Series Convertible značně navrch – 425 kg oproti 250 kg. Rozdíl činí přibližně 175 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 8 Series Convertible překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 936 900 Kč
8 Series Convertible

BMW 8 Series Convertible

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 333 - 625 HP
  • Spotřeba l/100 km : 6,9 - 11,2 L/100km
BMW 8 Series Convertible
Chevrolet Corvette Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 8 Series Convertible

The BMW 8 Series Convertible is a head-turning grand tourer that drops its roof with the kind of theatrical flourish you expect from a modern Bavarian showboat. It wraps occupants in sumptuous materials and driver-focused polish, offering effortless long-distance comfort and just enough drama to make every arrival feel like an occasion.

Všechny informace

Chevrolet Corvette Coupe

The Corvette is a head-turning American sports car that pairs sculpted, aggressive looks with a cockpit built for driving enjoyment, complete with a thunderous soundtrack that refuses to be ignored. It delivers near-supercar thrills without the fuss of exotic ownership, making it a tantalizing pick for buyers who want performance and personality in one package.

Všechny informace
BMW 8 Series Convertible
Chevrolet Corvette Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
2 936 900 - 4 896 600 Kč
Cena
2 731 900 - 4 615 600 Kč
Spotřeba l/100 km
6,9 - 11,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
12,6 - 16,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
180 - 255 g/km
co2
289 - 377 g/km
Objem nádrže
66 - 68 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kabriolet
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
4
Počet sedadel
2
Dveře
2
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 915 - 2 125 kg
Pohotovostní hmotnost
1 730 - 1 907 kg
Objem kufru
350 L
Objem kufru
355 - 357 L
Délka
4 851 - 4 867 mm
Délka
-
Šířka
1 902 - 1 907 mm
Šířka
1 934 - 2 025 mm
Výška
1 345 - 1 353 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
340 - 425 kg
Užitečné zatížení
193 - 250 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín
Typ motoru
Plný hybrid, Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Výkon HP
333 - 625 HP
Výkon HP
482 - 680 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,3 - 5,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,7 - 3,5 s
Max. rychlost
250 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
500 - 750 Nm
Točivý moment
613 - 806 Nm
Počet válců
6 - 8
Počet válců
8
Výkon kW
245 - 460 kW
Výkon kW
354 - 475 kW
Objem motoru
2 993 - 4 395 cm3
Objem motoru
5 460 - 6 162 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
BMW
Značka
Chevrolet
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.