VS

BMW 8 Series Coupé vs Kia EV9 ve srovnání

Porovnejte výkon (625 HP vs 508 HP), kufr a cenu (2 658 400 Kč vs 1 599 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 8 Series Coupé nebo Kia EV9?

BMW 8 Series Coupé vs Kia EV9: nejdůležitější rozdíly

BMW 8 Series Coupé

  • o něco vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně lehčí
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

Kia EV9

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

8 Series Coupé

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Kia EV9značně výhodu v ceně – začíná od 1 599 900 Kč , zatímco BMW 8 Series Coupé je dostupný od 2 658 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 058 566 Kč.

EV9

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW 8 Series Coupé o něco výhodu – nabízí 625 HP místo 508 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 117 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 8 Series Coupé podstatně navrch – sprint zvládne za 3,2 s, zatímco Kia EV9 potřebuje 4,6 s. Je tedy přibližně o 1,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 8 Series Coupé táhne minimálně silněji a nabízí 750 Nm místo 740 Nm. Rozdíl činí přibližně 10 Nm.

8 Series Coupé

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Kia EV9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je BMW 8 Series Coupé jasně lehčí – 1 805 kg oproti 2 392 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 587 kg.

U objemu kufruBMW 8 Series Coupé viditelně více místa – 440 L oproti 333 L. Rozdíl činí přibližně 107 L.

Také u užitečného zatíženíKia EV9 spíše navrch – 615 kg oproti 545 kg. Rozdíl činí přibližně 70 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Kia EV9 tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 599 900 Kč
EV9

Kia EV9

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 204 - 508 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 19,5 - 22,8 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 443 - 563 km
BMW 8 Series Coupé
Kia EV9

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 8 Series Coupé

The BMW 8 Series Coupé blends elegant, low-slung coupé looks with a purposeful, athletic stance that hints at both comfort and serious driving fun. Inside it feels indulgent and driver-focused, the sort of car that turns motorway miles into a breeze while quietly daring you to chase a twisty back road — and yes, it photographs magnificently.

Všechny informace

Kia EV9

Kia je značka známá pro kombinaci spolehlivosti a praktického designu, která osloví široké spektrum řidičů. Model Ceed, často jen „Ceed“, nabízí vyvážené jízdní vlastnosti a rozumné provozní náklady, takže jde o rozumnou volbu pro každodenní použití.

Všechny informace
BMW 8 Series Coupé
Kia EV9

Náklady a spotřeba

Cena
2 658 400 - 4 694 000 Kč
Cena
1 599 900 - 2 303 500 Kč
Spotřeba l/100 km
6,7 - 11,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
19,5 - 22,8 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
443 - 563 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
176 - 263 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
66 - 68 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
SUV
Počet sedadel
4 - 5
Počet sedadel
6 - 7
Dveře
2 - 4
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 805 - 2 085 kg
Pohotovostní hmotnost
2 392 - 2 664 kg
Objem kufru
420 - 440 L
Objem kufru
333 L
Délka
4 851 - 5 098 mm
Délka
-
Šířka
1 902 - 1 943 mm
Šířka
1 980 mm
Výška
1 346 - 1 420 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
370 - 545 kg
Užitečné zatížení
542 - 615 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
333 - 625 HP
Výkon HP
204 - 508 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,2 - 5,4 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,6 - 9,4 s
Max. rychlost
250 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
500 - 750 Nm
Točivý moment
350 - 740 Nm
Počet válců
6 - 8
Počet válců
-
Výkon kW
245 - 460 kW
Výkon kW
150 - 374 kW
Objem motoru
2 993 - 4 395 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
A
Značka
BMW
Značka
Kia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.