Porovnejte výkon (625 HP vs 435 HP), kufr a cenu (2 658 400 Kč vs 1 620 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 8 Series Coupé nebo Nissan Ariya?
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Nissan Ariya má výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 620 100 Kč , zatímco BMW 8 Series Coupé je dostupný od 2 658 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 038 311 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má BMW 8 Series Coupé viditelně výhodu – nabízí 625 HP místo 435 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 190 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 8 Series Coupé podstatně navrch – sprint zvládne za 3,2 s, zatímco Nissan Ariya potřebuje 5 s. Je tedy přibližně o 1,8 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 8 Series Coupé táhne spíše silněji a nabízí 750 Nm místo 600 Nm. Rozdíl činí přibližně 150 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je BMW 8 Series Coupé viditelně lehčí – 1 805 kg oproti 2 277 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 472 kg.
U objemu kufru má BMW 8 Series Coupé mírně více místa – 440 L oproti 415 L. Rozdíl činí přibližně 25 L.
Také u užitečného zatížení má BMW 8 Series Coupé výrazněji navrch – 545 kg oproti 363 kg. Rozdíl činí přibližně 182 kg.
BMW 8 Series Coupé boduje o něco více v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
BMW řady 8 Coupé je elegantní a dynamické kupé, které propojuje luxusní interiér s výrazným designem. Je určeno pro řidiče, kteří chtějí komfortní cestování s citelnou porcí sportovnosti a prémiovou přítomností na silnici.
Všechny informaceNissan Ariya je elegantní a moderní elektrické SUV, které nabízí vyváženou kombinaci pohodlí, tichého chodu a intuitivních technologií. Interiér působí vzdušně a pečlivě promyšleně, takže potěší řidiče i rodiny hledající pohodlný a bezstarostný každodenní provoz.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
2 658 400 - 4 694 000 Kč
|
Cena
1 620 100 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
6,7 - 11,5 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
24,5 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
417 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
176 - 263 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
66 - 68 L
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kupé
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
4 - 5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
2 - 4
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 805 - 2 085 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 277 kg
|
|
Objem kufru
420 - 440 L
|
Objem kufru
415 L
|
|
Délka
4 851 - 5 098 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 902 - 1 943 mm
|
Šířka
1 850 mm
|
|
Výška
1 346 - 1 420 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
370 - 545 kg
|
Užitečné zatížení
363 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
333 - 625 HP
|
Výkon HP
435 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,2 - 5,4 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
5 s
|
|
Max. rychlost
250 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
500 - 750 Nm
|
Točivý moment
600 Nm
|
|
Počet válců
6 - 8
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
245 - 460 kW
|
Výkon kW
320 kW
|
|
Objem motoru
2 993 - 4 395 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
G
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
BMW
|
Značka
Nissan
|