VS

BMW 8 Series Coupé vs Toyota RAV4 ve srovnání

Porovnejte výkon (625 HP vs 309 HP), kufr a cenu (2 658 400 Kč vs 1 113 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 8 Series Coupé nebo Toyota RAV4?

BMW 8 Series Coupé vs Toyota RAV4: nejdůležitější rozdíly

BMW 8 Series Coupé

  • výrazně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Toyota RAV4

4,8 (8 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • značně úspornější
  • mírně lehčí
  • spíše větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

8 Series Coupé

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Toyota RAV4zásadně výhodu v ceně – začíná od 1 113 800 Kč , zatímco BMW 8 Series Coupé je dostupný od 2 658 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 544 681 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota RAV4 si vystačí s 1,3 L/100km a je tak značně úspornější než BMW 8 Series Coupé s 6,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 5,4 L/100km na 100 km.

RAV4

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW 8 Series Coupé výrazně výhodu – nabízí 625 HP místo 309 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 316 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 8 Series Coupé zásadně navrch – sprint zvládne za 3,2 s, zatímco Toyota RAV4 potřebuje 5,8 s. Je tedy přibližně o 2,6 s rychlejší.

8 Series Coupé

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Toyota RAV4 mírně lehčí – 1 655 kg oproti 1 805 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 150 kg.

U objemu kufruToyota RAV4 spíše více místa – 514 L oproti 440 L. Rozdíl činí přibližně 74 L.

Také u užitečného zatíženíToyota RAV4 o něco navrch – 610 kg oproti 545 kg. Rozdíl činí přibližně 65 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Toyota RAV4 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 113 800 Kč
RAV4

Toyota RAV4

  • Typ motoru : Plný hybrid, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 185 - 309 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,3 - 5,3 L/100km
  • Elektrický dojezd : 133 - 137 km
BMW 8 Series Coupé
Toyota RAV4

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 8 Series Coupé

The BMW 8 Series Coupé blends elegant, low-slung coupé looks with a purposeful, athletic stance that hints at both comfort and serious driving fun. Inside it feels indulgent and driver-focused, the sort of car that turns motorway miles into a breeze while quietly daring you to chase a twisty back road — and yes, it photographs magnificently.

Všechny informace

Toyota RAV4

RAV4 je praktické a spolehlivé SUV, které kombinuje pohodlné každodenní ježdění s jistou praktičností pro delší výlety. Díky prostornému interiéru a vyrovnaným jízdním vlastnostem je oblíbenou volbou pro rodiny i řidiče hledající všestranné a nenáročné auto.

Všechny informace
BMW 8 Series Coupé
Toyota RAV4

Náklady a spotřeba

Cena
2 658 400 - 4 694 000 Kč
Cena
1 113 800 - 1 599 900 Kč
Spotřeba l/100 km
6,7 - 11,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
1,3 - 5,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
133 - 137 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
176 - 263 g/km
co2
30 - 121 g/km
Objem nádrže
66 - 68 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
SUV
Počet sedadel
4 - 5
Počet sedadel
5
Dveře
2 - 4
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 805 - 2 085 kg
Pohotovostní hmotnost
1 655 - 1 960 kg
Objem kufru
420 - 440 L
Objem kufru
446 - 514 L
Délka
4 851 - 5 098 mm
Délka
-
Šířka
1 902 - 1 943 mm
Šířka
1 880 mm
Výška
1 346 - 1 420 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
370 - 545 kg
Užitečné zatížení
515 - 610 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín
Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
CVT převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
333 - 625 HP
Výkon HP
185 - 309 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,2 - 5,4 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,8 - 8 s
Max. rychlost
250 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
500 - 750 Nm
Točivý moment
-
Počet válců
6 - 8
Počet válců
4
Výkon kW
245 - 460 kW
Výkon kW
136 - 227 kW
Objem motoru
2 993 - 4 395 cm3
Objem motoru
2 487 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
C, D, B
Značka
BMW
Značka
Toyota
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.