VS

BMW i7 vs Renault Clio ve srovnání

Porovnejte výkon (659 HP vs 158 HP), kufr a cenu (2 934 400 Kč vs 503 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW i7 nebo Renault Clio?

BMW i7 vs Renault Clio: nejdůležitější rozdíly

BMW i7

  • zásadně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně větší kufr
Všechny informace

Renault Clio

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • výrazně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

i7

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Renault Cliopodstatně výhodu v ceně – začíná od 503 800 Kč , zatímco BMW i7 je dostupný od 2 934 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 2 430 575 Kč.

Clio

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruBMW i7 zásadně výhodu – nabízí 659 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 501 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW i7 podstatně navrch – sprint zvládne za 3,7 s, zatímco Renault Clio potřebuje 8,3 s. Je tedy přibližně o 4,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW i7 táhne značně silněji a nabízí 1 100 Nm místo 190 Nm. Rozdíl činí přibližně 910 Nm.

i7

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Clio výrazně lehčí – 1 202 kg oproti 2 595 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 393 kg.

U objemu kufruBMW i7 jasně více místa – 500 L oproti 327 L. Rozdíl činí přibližně 173 L.

Také u užitečného zatíženíBMW i7 spíše navrch – 535 kg oproti 463 kg. Rozdíl činí přibližně 72 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault Clio tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 503 800 Kč
Clio

Renault Clio

  • Typ motoru : Benzín, Plný hybrid
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 115 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,1 - 5,2 L/100km
BMW i7
Renault Clio

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW i7

The BMW i7 is a quietly imposing electric limousine that wraps advanced tech and traditional Bavarian comfort in a futuristic skin. For buyers after serene luxury with a mischievous streak, it pampers rear-seat occupants while reminding the driver that BMW still knows how to make a big car feel alive.

Všechny informace

Renault Clio

Renault Clio je kompaktní a obratné městské auto, které kombinuje praktický interiér s atraktivním designem. Nabízí pohodlnou jízdu, moderní bezpečnostní a infotainmentové prvky a nízké provozní náklady, což z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní použití.

Všechny informace
BMW i7
Renault Clio

Náklady a spotřeba

Cena
2 934 400 - 4 642 100 Kč
Cena
503 800 - 698 800 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
4,1 - 5,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
18,5 - 20,8 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
559 - 624 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
92 - 118 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 595 - 2 770 kg
Pohotovostní hmotnost
1 202 - 1 316 kg
Objem kufru
500 L
Objem kufru
301 - 327 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 950 mm
Šířka
1 768 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
480 - 535 kg
Užitečné zatížení
453 - 463 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
455 - 659 HP
Výkon HP
115 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 - 5,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 10,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
650 - 1 100 Nm
Točivý moment
190 Nm
Počet válců
-
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
335 - 485 kW
Výkon kW
84 - 116 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3

Obecné

Modelový rok
2 022 - 2 023
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
C, D, B
Značka
BMW
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.