VS

BMW iX2 vs Mazda MX-30 ve srovnání

Porovnejte výkon (313 HP vs 170 HP), kufr a cenu (1 291 200 Kč vs 911 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW iX2 nebo Mazda MX-30?

BMW iX2 vs Mazda MX-30: nejdůležitější rozdíly

BMW iX2

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně vyšší výkon
  • jasně úspornější
  • podstatně delší dojezd
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • výrazněji větší kufr
Všechny informace

Mazda MX-30

4,6 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • trochu lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

iX2

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Mazda MX-30výrazně výhodu v ceně – začíná od 911 200 Kč , zatímco BMW iX2 je dostupný od 1 291 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 380 030 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu BMW iX2: s hodnotou 14,4 kWh/100km je jasně efektivnější než Mazda MX-30 s 18,3 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 3,9 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje BMW iX2 podstatně více: ujede až 512 km, tedy přibližně o 427 km více než Mazda MX-30.

MX-30

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW iX2 výrazně výhodu – nabízí 313 HP místo 170 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 143 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW iX2 podstatně navrch – sprint zvládne za 5,6 s, zatímco Mazda MX-30 potřebuje 9,1 s. Je tedy přibližně o 3,5 s rychlejší.

iX2

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Mazda MX-30 trochu lehčí – 1 849 kg oproti 1 960 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 111 kg.

U objemu kufruBMW iX2 výrazněji více místa – 525 L oproti 350 L. Rozdíl činí přibližně 175 L.

Také u užitečného zatíženíBMW iX2 znatelně navrch – 510 kg oproti 402 kg. Rozdíl činí přibližně 108 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW iX2 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 291 200 Kč
iX2

BMW iX2

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 204 - 313 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,4 - 15,4 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 476 - 512 km
BMW iX2
Mazda MX-30

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW iX2

BMW iX2 nabízí elegantní elektrické pojetí s důrazem na dynamiku a prémiový interiér. Je ideální pro ty, kdo hledají kompaktní SUV kombinující komfort, agilitu a moderní technologie.

Všechny informace

Mazda MX-30

The Mazda MX-30 trades conventional EV practicality for a boutique vibe, wrapping easy urban agility and a stylish, artisan interior into a compact package that stands out in the crossover crowd. It’s ideal for city-minded buyers who value design and driving feel over long-distance trips, and its quirky details prove Mazda can be playful without losing its driver-focused soul.

Všechny informace
BMW iX2
Mazda MX-30

Náklady a spotřeba

Cena
1 291 200 - 1 641 900 Kč
Cena
911 200 - 1 094 800 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,4 - 15,4 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
18,3 kWh/100km
Elektrický dojezd
476 - 512 km
Elektrický dojezd
85 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
22 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 960 - 2 095 kg
Pohotovostní hmotnost
1 849 kg
Objem kufru
525 L
Objem kufru
332 - 350 L
Délka
-
Délka
4 395 mm
Šířka
1 845 mm
Šířka
1 848 mm
Výška
-
Výška
1 555 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 137 - 1 155 L
Užitečné zatížení
500 - 510 kg
Užitečné zatížení
402 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
204 - 313 HP
Výkon HP
170 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,6 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
140 km/h
Točivý moment
250 - 494 Nm
Točivý moment
-
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
150 - 230 kW
Výkon kW
125 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
830 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
B
Značka
BMW
Značka
Mazda
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.