VS

BMW iX2 vs Mercedes AMG GT 4-Door Coupé ve srovnání

Porovnejte výkon (313 HP vs 843 HP), kufr a cenu (1 291 200 Kč vs 2 871 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW iX2 nebo Mercedes AMG GT 4-Door Coupé?

BMW iX2 vs Mercedes AMG GT 4-Door Coupé: nejdůležitější rozdíly

BMW iX2

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • výrazně delší dojezd
  • mírně lehčí
  • o něco větší kufr
Všechny informace

Mercedes AMG GT 4-Door Coupé

  • výrazně vyšší výkon
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

iX2

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

BMW iX2zásadně výhodu v ceně – začíná od 1 291 200 Kč , zatímco Mercedes AMG GT 4-Door Coupé je dostupný od 2 871 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 580 203 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje BMW iX2 výrazně více: ujede až 512 km, tedy přibližně o 501 km více než Mercedes AMG GT 4-Door Coupé.

AMG GT 4-Door Coupé

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruMercedes AMG GT 4-Door Coupé výrazně výhodu – nabízí 843 HP místo 313 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 530 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes AMG GT 4-Door Coupé značně navrch – sprint zvládne za 2,9 s, zatímco BMW iX2 potřebuje 5,6 s. Je tedy přibližně o 2,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes AMG GT 4-Door Coupé táhne podstatně silněji a nabízí 1 470 Nm místo 494 Nm. Rozdíl činí přibližně 976 Nm.

iX2

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: BMW iX2 nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je BMW iX2 mírně lehčí – 1 960 kg oproti 2 040 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 80 kg.

U objemu kufruBMW iX2 o něco více místa – 525 L oproti 461 L. Rozdíl činí přibližně 64 L.

Maximální užitečné zatížení je totožné – oba modely mohou naložit 510 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW iX2 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 291 200 Kč
iX2

BMW iX2

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 204 - 313 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,4 - 15,4 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 476 - 512 km
BMW iX2
Mercedes AMG GT 4-Door Coupé

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW iX2

BMW iX2 nabízí elegantní elektrické pojetí s důrazem na dynamiku a prémiový interiér. Je ideální pro ty, kdo hledají kompaktní SUV kombinující komfort, agilitu a moderní technologie.

Všechny informace

Mercedes AMG GT 4-Door Coupé

The Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé transforms AMG's sports-car attitude into a surprisingly practical four-door package, pairing dramatic coupe looks with an interior that's both luxurious and genuinely usable. It's the choice for buyers who want supercar charisma without losing daily comfort — dramatic presence, a rorty soundtrack, and a chassis that turns routine drives into something worth smiling about.

Všechny informace
BMW iX2
Mercedes AMG GT 4-Door Coupé

Náklady a spotřeba

Cena
1 291 200 - 1 641 900 Kč
Cena
2 871 400 - 5 377 900 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
9,5 - 12,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,4 - 15,4 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
476 - 512 km
Elektrický dojezd
11 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
215 - 287 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
73 - 80 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 960 - 2 095 kg
Pohotovostní hmotnost
2 040 - 2 380 kg
Objem kufru
525 L
Objem kufru
335 - 461 L
Délka
-
Délka
5 054 mm
Šířka
1 845 mm
Šířka
1 953 mm
Výška
-
Výška
1 447 - 1 455 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
500 - 510 kg
Užitečné zatížení
380 - 510 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín MHEV, Benzín, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
204 - 313 HP
Výkon HP
389 - 843 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,6 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,9 - 4,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
270 - 316 km/h
Točivý moment
250 - 494 Nm
Točivý moment
500 - 1 470 Nm
Počet válců
-
Počet válců
6 - 8
Výkon kW
150 - 230 kW
Výkon kW
286 - 620 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
2 999 - 3 982 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
G
Značka
BMW
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.